Який інструмент обрати для фарбування?

Який інструмент обрати для фарбування?


Щоб отримати максимальний ефект від використання якісної фарби, важливо наносити матеріали якісними інструментами. Якісні пензлі та валики наносять фарбу товстішим і рівним шаром, що визначає відмінний зовнішній вигляд і довгу службу покриття. Якісні інструменти полегшують і прискорюють роботу. Вибір інструментів, які Вам знадобляться, залежить від типу робіт, які Ви маєте намір виконати, і типу фарби.

ПЕНЗЛІ

Пензлі виготовляють із натурального або зі штучного волокна, такого, як нейлон або поліефір.

Працюючи з алкідними та олійними фарбами, краще використовувати пензлі з натурального волокна, але можете скористатися і пензлями зі штучного волокна.

Акрилові та латексні фарби слід наносити виключно пензлем зі штучного волокна. Вони краще зберігають свою форму і залишаються пружними незалежно від змісту води в фарбі.

Велике значення при фарбуванні має правильно обраний розмір пензля. Великі призначені для фарбування більших поверхонь, маленькі – для невеликих площ.

Таким чином, для того, щоб якісно виконати роботу, вам варто придбати кілька пензлів різної ширини та розмірів.

Для створення гладкого покриття при виборі пензля, потрібно звернути увагу на щетинки. Вони повинні мати розщеплені кінці, бути досить пружними, коротшими по краях та довшими в центрі, бути щонайменше в 1,5 раза більше по довжині, ніж по ширині.

Для отримання покриття гарної  якості потрібно дотримання певних правил роботи з пензлями:

  1. Новий пензель завжди містить пил і зламані волоски. Напередодні роботи нові пензлі бажано вимити в мильній воді та ретельно висушити.
  2. У процесі роботи пензлі  занурюють у ЛФМ не дуже глибоко, постукуючи нею (не витираючи) по краю тари, це необхідно для рівномірного розподілу матеріалу по ворсу.
  3. Перекриття шарів суміжних ділянок, необхідно проводити до висихання покриття. В іншому випадку покриття може зморщитися або відрізнятися за кольором.
  4. Лакофарбовий матеріал наносять досить товстим шаром, а потім розташовують його сухим флейцевим пензлем. Останній штрих  проводять зазвичай в тому напрямку, в якому виріб має найбільший розмір. Перекриття шарів ЛФМ при фарбуванні суміжних ділянок необхідно проводити до початку висихання попередньої ділянки поверхні, в іншому випадку на перетині ділянок шар матеріалу потовщується і після сушіння може зморщитися або буде відрізнятися за кольором від решти поверхні.

При фарбуванні деревини останні штрихи роблять уздовж волокон, а при фарбуванні стель – у напрямку до світла, щоб сліди від пензля  були менш помітні.
Після закінчення роботи ЛФМ, що залишився на пензлі,  віджимають шпателем або скребком, обтирають, промивають в розчиннику і сушать на повітрі.

ВАЛИКИ

Валик малярний – ручний, зручний  інструмент для малярно-штукатурних робіт. Він легкий і зручний у використанні, для нього не потрібно ніяких додаткових умов або пристосувань. З його допомогою легко можна зафарбовувати великі площі, наносити клей для шпалер і покривати стіни декоративною штукатуркою. Він дуже просто влаштований і не вимагає особливих інженерних навичок при використанні. Циліндрична частина інструменту може бути виконана з пластмаси, дерева або алюмінію. Зверху каркаса на валик одягається м’яка робоча частина – шуба, призначення якої – вбирати фарбу і потім наносити її на поверхню.

Валики використовуються в основному при фарбуванні великих площ, таких, як стелі, стіни та інші поверхні, оскільки вони значно прискорюють і полегшують роботу. Але валики мають один суттєвий недолік: ними важко фарбувати маленькі й вузькі поверхні. Так що вам, можливо, знадобляться валики різних розмірів і один або декілька пензлів.

Для конкретного виду робіт існують валики певних типів. Розрізняють міні-, міді-, фасадні, каркасні, професійні, спеціальні та універсальні. Іншими словами, валики підрозділяються на валики для підлоги, хвилястих поверхонь, агресивних і структурних матеріалів.

При виборі валика потрібно звернути увагу на матеріал, з якого зроблена його шубка:

  • натуральні матеріали: хутро вівці, лами, кози, велюр, мохер, повсть, каучук
  • синтетичні матеріали: поліестер, поролон, вестан (штучне хутро), поліакріл, поліамід.

Валики для нанесення акрилової та латексної фарби повинні бути виготовлені з синтетичного матеріалу. Масляні та алкідні фарби можна наносити  валиком як з натурального волокна, так і синтетичного.

Для роботи з більшістю видів фарб можна використовувати валик з велюровим покриттям, так як він стійкий навіть до агресивних розчинників.

Валики з шубкою з натурального хутра добре вкривають поверхню, набирають багато фарби.  Правда, такий інструмент швидко псується.

Найнадійнішими вважаються валики з шубкою з поліаміду. Вони можуть бути використані для роботи з будь-якими фарбами, зносостійкі та зручні.

При виборі валика велике значення має довжина ворсу.

Загальне правило таке:

  • гладкі поверхні (пластик, деревину, метал) треба фарбувати валиком з коротким ворсом;
  • шорсткі поверхні (мінеральні поверхні) треба фарбувати валиком з довгим ворсом.

Щоб поверхня фарбувалася рівномірно і без патьоків, перед нанесенням фарби на стіну валик повинен бути добре прокачаний по спеціальному піддону.  Так на валику залишиться стільки фарби, скільки потрібно.

Якщо Ви хочете використовувати валик для нанесення фарби іншого кольору, ніж та, яку застосували до цього, ретельно прокатайте.  Потім переходьте до фарбування поверхонь.

Не використовуйте один і той же валик для нанесення різних типів фарб, навіть якщо валик був добре відмитий відповідним розчинником.

ФАРБОРОЗПИЛЮВАЧІ

Жоден інструмент не може конкурувати за швидкістю забарвлення великих площ з фарборозпилювачами, хоча при цьому витрачається більше фарби, ніж при будь-якому іншому способі нанесення.

Існують два різновиди фарборозпилювачів:

  • звичайні (пневматичні), що працюють за рахунок стисненого повітря;
  • безповітряні, які розпилюють фарбу без участі повітря.

Способи підготовки до роботи, експлуатація, догляд за обладнанням для безповітряного і пневматичного розпилення вказано в їхніх паспортах.

Спосіб застосування фарборозпилювача:

  1. Перед використанням фарборозпилювач перевірити на чистоту. Якщо він забруднений, вимити його розчинником (уайт-спіритом). Механічне очищення всіх вузлів фарборозпилювача заборонено.
  2.  Фарби повинні бути розведені до робочої консистенції та добре профільтровані. Консистенція фарби встановлюється індивідуально для кожного розпилювача.
  3. При фарбуванні найкраще, щоб діаметр отвору сопла фарборозпилювача був 1-1,4 мм і забезпечував рівномірний “туманооподібний” розпил. Форма факела розпилу залежить від конструкції головки розпилювача та обмовляється в паспорті на фарборозпилювач.
  4. Відстань від головки фарборозпилювача до поверхні, що фарбується повинна бути 20-30 см. В процесі фарбування, цієї дистанції бажано витримуватися постійно. При малій відстані будуть утворюватися патьоки, при занадто великій – фарба буде висихати, ще не долітаючи до поверхні та утворювати шорстку плівку.
  5. Перед початком фарбування на пробному зразку встановіть необхідну форму, положення факела розпилу і витрати ЛФМ. Розпил повинен бути таким, щоб шар який наноситься був тонким, без патьоків і напливів. Фарборозпилювач при фарбуванні необхідно тримати перпендикулярно до поверхні, що фарбується.
  6. Переміщати фарборозпилювач необхідно на однаковій відстані від оброблюваної поверхні, плавно, рівномірно, без ривків. Першу смугу наносимо зверху вниз до кінця. Наступну смугу наносити знизу вгору і т.д. При утворенні напливів і патьоків на стиках і кутах необхідно рівномірно розподілити фарбу пензлем.
  7. При фарбуванні горизонтальних поверхонь необхідно прагнути, щоб нахил фарборозпилювача був якомога менше.
  8. При фарбуванні виступаючих частин і кутів фарборозпилювач ведіть уздовж виступаючих частин, не вивільняючи факел за контур виробу.
  9. При фарбуванні внутрішніх кутів для отримання рівномірної товщини необхідно кожну площину, яка утворює кут, фарбувати окремо.
  10. Після закінчення роботи ретельно промийте фарборозпилювач розчинником. Залишати в ньому невикористаний лакофарбовий матеріал забороняється.
  11. Не рекомендується проводити фарбування за допомогою фарборозпилювача в вітряну і сиру погоду.

 


29.10.2019