Щоб отримати максимальний ефект від використання якісної фарби, важливо наносити матеріали якісними інструментами. Якісні пензлі та валики наносять фарбу товстішим і рівним шаром, що визначає відмінний зовнішній вигляд і довгу службу покриття. Якісні інструменти полегшують і прискорюють роботу. Вибір інструментів, які Вам знадобляться, залежить від типу робіт, які Ви маєте намір виконати, і типу фарби.
Пензлі виготовляють із натурального або зі штучного волокна, такого, як нейлон або поліефір.
Працюючи з алкідними та олійними фарбами, краще використовувати пензлі з натурального волокна, але можете скористатися і пензлями зі штучного волокна.
Акрилові та латексні фарби слід наносити виключно пензлем зі штучного волокна. Вони краще зберігають свою форму і залишаються пружними незалежно від змісту води в фарбі.
Велике значення при фарбуванні має правильно обраний розмір пензля. Великі призначені для фарбування більших поверхонь, маленькі – для невеликих площ.
Таким чином, для того, щоб якісно виконати роботу, вам варто придбати кілька пензлів різної ширини та розмірів.
Для створення гладкого покриття при виборі пензля, потрібно звернути увагу на щетинки. Вони повинні мати розщеплені кінці, бути досить пружними, коротшими по краях та довшими в центрі, бути щонайменше в 1,5 раза більше по довжині, ніж по ширині.
Для отримання покриття гарної якості потрібно дотримання певних правил роботи з пензлями:
При фарбуванні деревини останні штрихи роблять уздовж волокон, а при фарбуванні стель – у напрямку до світла, щоб сліди від пензля були менш помітні.
Після закінчення роботи ЛФМ, що залишився на пензлі, віджимають шпателем або скребком, обтирають, промивають в розчиннику і сушать на повітрі.
Валик малярний – ручний, зручний інструмент для малярно-штукатурних робіт. Він легкий і зручний у використанні, для нього не потрібно ніяких додаткових умов або пристосувань. З його допомогою легко можна зафарбовувати великі площі, наносити клей для шпалер і покривати стіни декоративною штукатуркою. Він дуже просто влаштований і не вимагає особливих інженерних навичок при використанні. Циліндрична частина інструменту може бути виконана з пластмаси, дерева або алюмінію. Зверху каркаса на валик одягається м’яка робоча частина – шуба, призначення якої – вбирати фарбу і потім наносити її на поверхню.
Валики використовуються в основному при фарбуванні великих площ, таких, як стелі, стіни та інші поверхні, оскільки вони значно прискорюють і полегшують роботу. Але валики мають один суттєвий недолік: ними важко фарбувати маленькі й вузькі поверхні. Так що вам, можливо, знадобляться валики різних розмірів і один або декілька пензлів.
Для конкретного виду робіт існують валики певних типів. Розрізняють міні-, міді-, фасадні, каркасні, професійні, спеціальні та універсальні. Іншими словами, валики підрозділяються на валики для підлоги, хвилястих поверхонь, агресивних і структурних матеріалів.
При виборі валика потрібно звернути увагу на матеріал, з якого зроблена його шубка:
Валики для нанесення акрилової та латексної фарби повинні бути виготовлені з синтетичного матеріалу. Масляні та алкідні фарби можна наносити валиком як з натурального волокна, так і синтетичного.
Для роботи з більшістю видів фарб можна використовувати валик з велюровим покриттям, так як він стійкий навіть до агресивних розчинників.
Валики з шубкою з натурального хутра добре вкривають поверхню, набирають багато фарби. Правда, такий інструмент швидко псується.
Найнадійнішими вважаються валики з шубкою з поліаміду. Вони можуть бути використані для роботи з будь-якими фарбами, зносостійкі та зручні.
При виборі валика велике значення має довжина ворсу.
Загальне правило таке:
Щоб поверхня фарбувалася рівномірно і без патьоків, перед нанесенням фарби на стіну валик повинен бути добре прокачаний по спеціальному піддону. Так на валику залишиться стільки фарби, скільки потрібно.
Якщо Ви хочете використовувати валик для нанесення фарби іншого кольору, ніж та, яку застосували до цього, ретельно прокатайте. Потім переходьте до фарбування поверхонь.
Не використовуйте один і той же валик для нанесення різних типів фарб, навіть якщо валик був добре відмитий відповідним розчинником.
Жоден інструмент не може конкурувати за швидкістю забарвлення великих площ з фарборозпилювачами, хоча при цьому витрачається більше фарби, ніж при будь-якому іншому способі нанесення.
Існують два різновиди фарборозпилювачів:
Способи підготовки до роботи, експлуатація, догляд за обладнанням для безповітряного і пневматичного розпилення вказано в їхніх паспортах.
Спосіб застосування фарборозпилювача:
29.10.2019