Дерев’яні міжкімнатні двері були та залишаються популярними завдяки природній красі деревини та експлуатаційним характеристикам даного матеріалу. Він відрізняється хорошими звуко та теплоізоляційними властивостями, надійністю, практичністю та довговічністю. Проте через негативний вплив навколишнього середовища та щоденні навантаження навіть дорогі породи дерева з часом втрачають свою привабливість. Фарбування міжкімнатних дверей – це простий спосіб оновити їх зовнішній вигляд, додати інтер’єру свіжості та створити більш комфортну обстановку. Важливо правильно обрати емаль для фарбування дерева. У першу чергу зверніть увагу на такі характеристики, як тип основи емалі, норма витрати, покривна здатність, час висихання, кольори та ступінь блиску фінішного покриття.
Сьогодні на ринку лакофарбових матеріалів представлена велика кількість продуктів для фарбування дерев’яних поверхонь. Для досягнення бажаного результату необхідно дотримуватися важливих параметрів та критеріїв при виборі емалі для дерева:
Емаль для дерева – це засіб для фарбування, який після висихання формує непрозоре матове, шовковисто матове або глянцеве покриття. Чим більше у складі полімеру і що менше у ньому наповнювача, то емаль має вищі декоративні показники. До основних переваг застосування емалей для дерева можна віднести наступні:
Алкідні емалі відносяться до найбільш довговічних матеріалів. Подібні продукти є досить еластичними та стійкими до зовнішніх впливів. Рекомендується наносити на дерев’яні вироби, що експлуатуються просто неба або в приміщеннях з високою вологістю і температурними перепадами.
Акрилова емаль для дерева – це найбільш поширений засіб для фарбування дерев’яних поверхонь. Ми рекомендуємо обирати акрилову емаль для дерева та металу Maxima, яка підходить для фарбування як усередині, так і зовні приміщень. Емаль на водній основі, практично не має запаху, має відмінну покривність та висихає менше ніж за дві години. Емаль представлена палітрою із 20 унікальних кольорів, тому стане у пригоді для будь-яких творчих експериментів.
Об’єм підготовчих робіт перед фарбуванням міжкімнатних дверей залежить від того, з якими полотнами доведеться мати справу: новими чи старими. Перші достатньо попередньо обробити деревозахисною ґрунтовкою. Вона потрібна для запобігання гниття або зараження деревини біоорганізмами, покращення адгезії (зчеплення) емалі з основою та економії витрат (економія може досягати 30%).
Фарбувати старі двері з дерева можна лише після ретельної підготовки полотна. Для цього спочатку двері знімають із петель, розбирають усю фурнітуру (ручку, запірний механізм та інші деталі). Ці елементи можна і залишити, тоді доведеться їх заклеїти малярною стрічкою. Для зручності роботи двері кладуть у горизонтальне положення, після чого переходять до основної частини підготовки поверхні: очищення від старого покриття та усунення дефектів дерев’яної основи.
Виконати якісне фарбування дверей не вдасться, якщо на них є залишки старого покриття. Саме тому на цьому етапі необхідно видалити шар старої фарби або лаку. Це можна зробити за допомогою різних способів: механічним, термічним або хімічним.
Якщо після видалення покриття на поверхні дверного полотна проявилися дефекти (тріщини, відколи, подряпини), їх обов’язково потрібно усунути. Для цього підходить акрилова шпаклівка для дерева Farbex. Вона наноситься на пошкоджену ділянку гумовим або металевим шпателем. Після висихання за допомогою шліфувального паперу місце обробки ретельно зачищається. У результаті не повинно залишатися ніяких нерівностей або грудок засохлої шпаклівки.
Перш ніж пофарбувати міжкімнатні двері з МДФ їх треба підготувати. Фарбувати таку поверхню без її підготовки буде означати – марно витрачений матеріал, час на роботу та кошти. Річ у тім, що поверхня МДФ недостатньо шорстка, тому емаль не матиме адгезії та спричинить багато проблем під час нанесення. Таке покриття не буде довговічним та зносостійким. Вирішити це питання можна одним способом – необхідно зашліфувати поверхню до максимально матового стану та заґрунтувати для отримання найвищого рівня зчеплення. В такому разі емаль для дерева забезпечить найвищий захист дверного полотна та надовго збереже його привабливий зовнішній вигляд.
Щоб пофарбувати міжкімнатні двері знадобляться пензель та валик. Якщо вибрана емаль досить рідкої консистенції, можна використовувати фарборозпилювач – з ним робота піде швидше. Пензель – найменш економний інструмент для фарбування. Не маючи досвіду, можна зіткнутись з рядом проблем – нерівномірний розподіл емалі, утворення патьоків. Валик та фарборозпилювач у цьому сенсі – найбільш ефективні інструменти. Також знадобиться малярна ванна (кюветка), рукавички, ганчірка, малярна стрічка.
Вибір правильного кольору багато в чому залежить від меблів, кольору стін і підлоги. Двері повинні гармонійно вписатися в оформлення кімнати. Найчастіше як основний колір вибирають білий, коричневий, відтінок венге, оскільки вони вважаються універсальними. Однак, це не завжди так. Наприклад, білий колір дверей недоречний у темному інтер’єрі. До того ж, непрактично – пофарбовані у світлий відтінок двері на кухні або коридорі швидко забруднюються.
Сучасні дизайнери визначають три основні групи відтінків:
Фарбування міжкімнатних дверей у потрібний колір визначається місцем встановлення полотна та призначенням приміщення. Так в інтер’єрі спальні найчастіше переважають пастельні тони. Тому для фарбування дверей варто вибрати білий, бежевий, сірий, лавандовий – будь-які спокійні та нейтральні відтінки. Темні кольори (вишня, венге, шоколад) будуть більше доречними у вітальні. Такі відтінки додають інтер’єру розкоші та вишуканості. У дитячій кімнаті чудово виглядатимуть двері яскравих кольорів. Якщо полотно встановлено в ігровій зоні, для фарбування можна використовувати декілька кольорів.
Після якісної підготовки поверхні дуже просто виконати фарбування навіть самостійно. Перед фарбуванням емаль слід ретельно перемішати. Обмокніть пензель у фарбу і нанесіть емаль спочатку на всі елементи, що виступають (фільонки, торці), а також кути. Далі рівномірно фарбуємо плоскі ділянки за допомогою валика. Починати слід з верхнього лівого кута, поступово переміщаючись вправо. Одного шару емалі буде недостатньо, тому після висихання першого наносимо другий шар, але тільки в протилежному напрямку. Не забувайте про висихання кожного шару фарби перед нанесення наступного. Зазвичай це займає близько 2-3 годин для акрилових емалей та 12-24 годин для емалей на розчинниках. Після остаточного висихання дверне полотно потрібно перевернути на інший бік і повторити ті самі дії.
Чим пофарбувати міжкімнатні двері – це важливе питання, яке стає перед будь-яким власником квартири або будинку. Якщо ви хочете змінити вигляд своєї кімнати, то фарбування дверей – це прекрасний варіант. Головне – правильно підібрати фарбу та дотримуватися всіх необхідних правил підготовки поверхні та фарбування. Нехай ваші двері завжди будуть виглядати як нові!
08.12.2023