Гумова фарба. Особливості та рекомендації по нанесенню

Гумова фарба. Особливості та рекомендації по нанесенню

Ринок лакофарбових матеріалів представлений безліччю продуктів для різних поверхонь та задач. Серед інтер’єрних фарб популярністю користуються акрилові та латексні фарби через їх довговічність та стійкість до миття. Силіконові фарби обирають для утеплених фасадів щоб підвищити паропроникність поверхні. Для захисту металевих поверхонь від впливу вологи та іржі використовують антикорозійні емалі.  Дерев’яні поверхні зручно фарбувати акриловими емалями – вони швидко висихають і не мають різкого запаху, тому широко застосовуються всередині приміщень. Для фарбування різних видів поверхонь спеціалісти компанії Полісан розробили продукт, що вирішує ряд завдань по оздоблювальним роботам – це універсальна гумова фарба.

Універсальна гумова фарба Rubber Paint Farbex – це унікальний водно-дисперсійний продукт, що отримав свою назву через високоеластичну плівку, яка утворюється на пофарбованій поверхні. Завдяки своїм унікальним властивостям, гумова фарба є універсальним рішенням для фарбування фасадів будинків, дахів, цоколів, водостічних труб і жолобів, цегляних і кам’яних кладок, стовпів, огорож, житлових приміщень, кухонь і ванних кімнат, спортивних комплексів і торгових залів.

еластична фарба, стійкість до перепадів температур, стійкість до розтріскування

Універсальна гумова фарба: ключові особливості

Висока еластичність – це ключовий фактор, що відрізняє гумову фарбу з числа звичайних. Вона здатна змінювати свою форму та розміри без пошкодження або руйнування. Ця властивість особливо важлива в тих випадках, коли поверхня, на яку наноситься фарба, піддається різним деформаціям, таким як розширення, стиснення, згин. Наприклад, внаслідок зміни температури, щоб уникнути розривів або відшарування від основи.

Матове покриття ефективно приховує мікротріщини на пофарбованій поверхні. Гумова фарба має високу адгезію до мінеральних, дерев’яних і металевих основ. Фарбу також можна наносити на поверхні, які раніше були пофарбовані алкідними та масляними фарбами.

Гумова фарба демонструє підвищену стійкість до води, інтенсивного миття, ультрафіолетового випромінювання, атмосферних впливів. При правильній підготовці поверхні та дотриманні рекомендацій по нанесенню покриття зберігає захисні та декоративні властивості не менше 7 років.

фарба для металевих поверхонь, фарба для мінеральних поверхонь

Поверхні, на які наноситься універсальна гумова фарба

  • Шифер, черепиця, ондулін
  • Оцинкована сталь, алюміній, профнастил
  • Заґрунтований чорний метал
  • Бетон, газобетон, азбоцемент
  • Цегляні, кам’яні кладки
  • Штукатурка, шпаклівка
  • Фанера, ДСП, ЦСП, ДВП, дерево
  • Гіпсокартон, паперові, скловолокнисті шпалери

Підготовка різних поверхонь перед нанесенням гумової фарби

Запорукою отримання бажаного результату фарбування – є дотримання рекомендацій щодо застосування лакофарбового матеріалу та підготовки поверхні.

Шифер, керамічна або мінеральна черепиця

Матеріали, якими вкривають дахи, постійно піддаються сильним атмосферним впливам, тому необхідно з особливою ретельністю підходити до етапу підготовки. Перед фарбуванням поверхня має бути чистою. Миття даху відбувається вручну або з використанням миття високого тиску. Для попередження появи моху та лишайників можна застосувати антисептик для мінеральних поверхонь Farbex. Перевірте, чи немає пошкоджень, тріщин або інших дефектів на поверхні шиферу чи черепиці. Також необхідно пересвідчитись, що ремонтні матеріали придатні до фарбування водно-дисперсійними матеріалами. Перед нанесенням гумової фарби слід переконатися, що поверхня повністю просохла.

Фарба для шиферу, фарба для черепиці, фарба для ондуліну

Шифер та черепиця – достатньо шорсткі матеріали, тому ґрунтувати їх перед фарбування необов’язково. Для зв’язування дрібних частинок та пилу на поверхні необхідно нанести підготовчий шар фарби. Для цього гумову фарбу розбавляють водою (не більше 10%) і наносять тонким шаром на поверхню. Цей крок необхідний також для збільшення адгезії основних шарів фарби до поверхні.

фарба для металу, фарба для профнастилу, фарба для оцинкованого металу

Профнастил, оцинкований метал, алюміній

Для забезпечення максимально стійкого покриття необхідно очистити поверхню від іржі, жирових і масляних забруднень. У випадках великої кількості осередків корозії уражений метал рекомендується замінити. Жирові та масляні забруднення краще видаляти спеціальними лужними розчинами. Якщо поверхня вже була пофарбована алкідними чи водно-дисперсійними матеріалами, то необхідно видалити їх повністю. Композиційні чи порошкові покриття без видимих дефектів видаляти немає потреби. Очищені поверхні необхідно ретельно вимити чистою водою під тиском та дочекатися повного висихання.

Для забезпечення максимальної експлуатаційної стійкості та довговічності покриття рекомендується проводити ґрунтування поверхні антикорозійною швидковисихаючою ґрунтовкою Maxima.

фарба для цегляної кладки, фарба для бетону, фарба для штукатурки

Мінеральні поверхні

Перед нанесенням гумової фарби мінеральні поверхні необхідно очистити від крейдяних та вапняних білил, жирових, масляних та інших забруднень, пилу, старих лакофарбових покриттів, шпалер, полімерних клеїв, напливів будівельних розчинів та композитів. Заражені пліснявою або грибком частини слід обов’язково видалити: спочатку механічними засобами, а потім обробити антисептиком для мінеральних поверхонь Farbex. Після очищення слід переконатися у відсутності крихких частин чи країв мінеральних матеріалів. Ремонт слід проводити матеріалами, придатними для фарбування воднодисперсійними продуктами. Перед фарбуванням поверхню необхідно просушити. Раніше не фарбовані мінеральні поверхні необхідно обробити ґрунтовкою глибокого проникнення Farbex.

фарба для дерева, фарба для ДСП, фарба для ДВП, фарба для ЦСП, фарба для ОСБ

Фанера, ДВП, ДСП, ЦСП, ОСБ, дерево

Дерев’яні поверхні перед фарбуванням необхідно ретельно очистити від бруду, пилу, цвілі, масляних або інших забруднень та лакофарбових покриттів, що почали лущитися та відшаровуватися. Зараження у вигляді синяви, плісняви чи грибка слід видалити механічним шляхом, а потім обробити деревину антисептиком для дерев’яних поверхонь Farbex. Сколи, нерівності та інші дефекти можна вирівняти шпаклівкою для паркету, дерев’яних та мінеральних поверхонь Farbex. Зашпакльовану поверхню слід відшліфувати та знепилити. Якщо дерев’яні поверхні раніше ніяк не оброблялися, то їх обов’язково ґрунтують деревозахисною акриловою ґрунтовкою Maxima.

Поверхні, покриті алкідними, масляними, водно-дисперсійними фарбами, шпалерами

Для підвищення адгезії поверхні, раніше пофарбовані масляними або алкідними фарбами, необхідно зашліфувати до матового стану, промити слабким розчином миючого засобу, змити водою та повністю висушити. Поверхні, раніше пофарбовані водно-дисперсійними фарбами рекомендовано піддати легкому шліфуванню та знепилити.  Фарбування шпалер відбувається після повного висихання клею. Необхідно переконатися, що шпалери міцно тримаються на стіні. Перед нанесенням гумової фарби ґрунтувати раніше пофарбовані поверхні, як і шпалери, необов’язково.

Особливості нанесення гумової фарби на поверхню

Перед застосуванням гумової фарби обов’язково необхідно переконатися, що основа повністю висохла після підготовчих робіт. У іншому випадку фарба відшарується з пофарбованої поверхні. Перш ніж почати нанесення фарбу необхідно ретельно перемішати, при необхідності профільтрувати або розбавити водою, але не більше 10% від об’єму. Надмірне розбавлення фарби знижує адгезію та покривність.

Гумова фарба наноситься у 2-3 шари. Перший шар є основним. На цьому етапі необхідно з особливою ретельністю профарбувати ті місця, які є важкодоступними. Наступний шар наносити лише після повного висихання попереднього, але не раніше ніж через 4 години. Фінішний шар надає поверхні однорідності, покращує декоративний та захисний ефекти. Покривність фарби може змінюватись в залежності від типу поверхні, на яку вона наноситься. Пористі поверхні потребують більшої кількості фарби для отримання рівномірного покриття.

Фарбування гумовою фарбою проводять за температури повітря та робочої поверхні від + 10 °С до + 30 °С і відносній вологості повітря не більше 80%. Не можна наносити фарбу під впливом прямих сонячних променів, сильного вітру, морозу та атмосферних опадів. Після нанесення покриття не повинно піддаватися впливу атмосферних опадів або мінусових температур протягом 24 годин. Повну експлуатаційну міцність покриття набуває через 28 днів після нанесення.

Гумова фарба: особливості колорування

Лінійка готових кольорів універсальної гумової фарби налічує 17 готових відтінків. Окрім наявних, фарбу можна колорувати вручну у бідь-які відтінки за допомогою пігментного концентрату Farbex Color, інших водних колорувальних паст або машинним способом за каталогами кольорів RAL, NCS та ін. Гумова фарба випускається у наступних базах:

  • База А. Призначена для використання як самостійне покриття білого кольору, або для колорування у пастельні, світлі відтінки та кольори середньої насиченості.
  • База С. Призначена для колорування у насичені кольори. База С не може використовуватись як самостійне покриття без колорування.

Для виключення відмінностей у відтінках кольору, при фарбуванні поверхонь фінішним шаром рекомендується використовувати продукцію однієї партії (як фарба, так і пігментний концентрат).


21.05.2024