У всіх емалей для радіаторів є загальні вимоги: вони повинні захищати металеві поверхні від корозії, не жовтіти та не відшаровуватися під дією високої температури.
Для забарвлення металевих труб і радіаторів краще використовувати спеціальні лакофарбові матеріали, розроблені якраз для цих цілей.
У асортименті компанії «Полісан» існують продукти як на алкідній, так і водно-дисперсійні, які призначені для фарбування радіаторів опалення:
Не рекомендується фарбувати розігріті системи опалення і включати їх до того моменту, як емаль висохне!
Робоча поверхня повинна бути сухою, ретельно очищеною від пилу, іржі, окалини, жирових та інших забруднень.
Якщо раніше поверхня не була пофарбована, то слід її ретельно очистити від всіх забруднень і знежирити. Для досягнення кращого ефекту не пофарбований радіатор рекомендується попередньо покрити шаром антикорозійної ґрунтовки ГФ-021 ТМ «Farbex».
З раніше пофарбованої поверхні видалити стару фарбу яка відшарувалася, а також слабо зв’язані шари до міцної основи механічним (скребок, щітка), термічним (фен гарячого повітря, інфрачервоне випромінювання) або хімічним (засоби видалення фарби) способом.
Для досягнення кращої адгезії (прилипання) раніше покриту масляною або алкідною фарбою поверхню обробити шліфувальною шкуркою до матовості.
Наявні на поверхні отвори, щілини або нерівності вирівняти шпаклівкою для дерев’яних і мінеральних поверхонь Farbex.
Невеликі дефекти мінеральної поверхні вирівняти фінішною шпаклівкою Farbex.
Зашпакльовану поверхню зашліфувати до гладкої поверхні, видалити шліфувальний пил.
Металеву поверхню ретельно очистити від іржі щіткою по металу, шліфувальною шкуркою. Для кращого видалення іржі, перед використанням механічних засобів, можна використовувати хімічні засоби для видалення іржі.
Фарбування
Радіатори фарбуємо пензлем (рідше за допомогою фарборозпилювача або валика – це менш зручно) в 1-2 шари. Про пензель варто поклопотатися заздалегідь – залежно від того, який встановлений у Вас радіатор – може бути найбільш зручним пензель на довгій ручці або, навпаки, на маленькій, товстий або тонкий.
Якщо фарба наноситься в два шари, то після повного висихання першого шару радіатор необхідно обробити наждачним папером.
І остання порада – не фарбуйте крани радіаторів, оскільки фарба заважатиме їх використанню.
29.07.2019