Емаль акрилова для радіаторів опалення Maxima

Продукція знята із виробництва
Емаль акрилова для радіаторів опалення Maxima

Maxima

Емаль акрилова для радіаторів опалення



Особливості

  • білосніжна, не жовтіє з часом
  • cтійка до підвищених температур (не більше +80 °С)
  • cтійка до багаторазового миття та механічних навантажень
  • висока адгезія (зчеплення) до різних поверхонь

Сфера застосування

Призначена для декоративно-захисного фарбування заґрунтованих або раніше пофарбованих радіаторів і елементів систем опалення, а також заґрунтованих металевих поверхонь. Для зовнішніх і внутрішніх робіт.

Колорування

Призначена для використання як самостійне покриття білого кольору, або для колорування у пастельні, світлі відтінки та кольори середньої насиченості.

Колорується ручним способом із використанням пігментного концентрату Farbex Color, інших водних колорувальних паст або машинним способом за каталогами кольорів NCS та ін. При колоруванні сторонніми матеріалами, студіями чи за каталогами необхідно враховувати їх придатність для елементів систем опалення, зовнішніх робіт та проводити пробне колорування та фарбування.

Для виключення відмінностей у відтінках кольору, при фарбуванні поверхонь фінішним шаром рекомендується використовувати продукцію однієї партії (як емаль, так і колорант). На поверхні, що примикають одна до одної, в одному кольорі слід також використовувати матеріали з однієї партії. У разі використання продукції різних партій необхідно проводити їх змішування.

Для перевірки відповідності колорування обраного кольору, необхідно провести пробне фарбування на невеликій ділянці поверхні.

Розбавляти колоровану емаль при нанесенні останнього шару не рекомендовано.

Після колорування можливі незначні відхилення у технічних показниках на продукцію.

Порада: При виборі кольору варто враховувати освітленість приміщення. Тепле або холодне світло будуть давати різне сприйняття одного і того ж кольору.

Склад

Високоякісна акрилова дисперсія, пігменти, вода, цільові добавки.

Технічні показники

Норма витрати на один шар 70-100 мл/м2, в залежності від типу поверхні та методу нанесення.
Розріджувач Вода. Допускається розбавлення не більше 10 % від загальної маси.
Спосіб нанесення Наносити валиком, пензлем або фарборозпилювачем.
Час висихання (23 °С, 50% RH) 2 години. Час висихання збільшується в міру зниження температури, підвищення відносної вологості повітря та залежить від витрати (товщини шару) емалі.
Масова частка нелетких речовин
(ДСТУ ISO 3251)
45±2 %
Ступінь перетирання (ДСТУ ISO 1524) ≈ 5 мкм
Густина (ДСТУ ISO 2811-1) ≈ 1,17 г/см3
Твердість (ДСТУ ISO 1522) не менше 50 сек.
Блиск (ДСТУ ISO 2813) не менше 60 GU при 60°
Стійкість до мокрого стирання, мкм (ДСТУ ISO 11998) Не більше 1 (після 200 циклів)
Вміст ЛОС (ISO 11890) < 100 г/л
Строк придатності 36 місяців з дати виготовлення
(за температури від +5 °С до +35 °С)
Фасування 0,75 л (20 кг під замовлення)

Ступінь блиску

глянцевий

Колір

білий (база А)

Інструкція із застосування

Запорукою отримання бажаного результату фарбування – є дотримання рекомендацій щодо застосування лакофарбового матеріалу та підготовки поверхні.

1. Попередня підготовка

Поверхня має бути сухою, ретельно очищеною до міцної основи від пилу, бруду, цвілі, корозії, окалини, масляних, жирових або інших забруднень та лакофарбових покриттів, які відшаровуються. Застосовують механічний (скребок, щітка), термічний (фен гарячого повітря, інфрачервоне випромінювання) або хімічний (засоби видалення фарби) спосіб.

Металеві поверхні обробити ручним механічним інструментом (min ступінь St2) або абразивним струменевим очищенням (min ступінь Sa2½) згідно з ДСТУ ISO 8501-1. Знежирити розріджувачем універсальним ТМ Maxima.

Міцні покриття раніше пофарбованих поверхонь необхідно відшліфувати та знепилити. Це необхідно для досягнення кращої адгезії (прилипання) лакофарбового матеріалу.

Перед застосуванням сторонніх матеріалів (ґрунтовка, засоби для очистки та т. п.) рекомендовано перевірити сумісність на невеликій ділянці поверхні керуючись технічними рекомендаціями чи консультацією спеціалістів.

2. Ґрунтування

Для забезпечення максимальної експлуатаційної стійкості покриття, для ґрунтування нових або очищених металевих поверхонь слід застосовувати - ґрунт антикорозійний швидковисихаючий ТМ Maxima.

3. Нанесення фінішного покриття

Перед нанесенням емалі переконатися, що поверхня достатньо просохла від підготовчих заходів.

Перед застосуванням емаль ретельно перемішати, при необхідності профільтрувати, розбавити водою. Надмірне розбавлення погіршує якість покриття!

Не рекомендується проводити фарбування розігрітих систем опалення!

Емаль необхідно нанести в 1-2 шари. Перший шар є основним. Після фарбування першим шаром необхідно перевірити чи не залишилося пропусків, нефарбованих торців чи кутів. Треба ретельно профарбовувати ті місця, які є важкодоступними. Наступний шар наносити лише після повного висихання попереднього, але не раніше ніж через 4 години. Фінішний шар дозволить надати покриттю однорідність, покращить захисний та декоративний ефект. На надмірно шорстких чи високо контрастних поверхнях кількість шарів та витрата емалі може бути більшою.

Фарбувати необхідно безперервно, в одному напрямку, з однаковою витратою матеріалу.При роботі на великих площах та/або протягом тривалого часу не рекомендується довго тримати тару з відкритою продукцією.

Фарбування проводити за температури повітря та робочої поверхні від + 10 °С до + 30 °С і відносній вологості повітря не більше 80% (температура поверхні повинна бути не менше ніж на 3 градуси вище точки роси).

Не наносити емаль під впливом прямих сонячних променів, сильного вітру, морозу та атмосферних опадів. Після нанесення покриття не повинно піддаватися впливу атмосферних опадів або мінусових температур протягом 24 годин.

Повну міцність і здатність сприймати механічні навантаження покриття набуває через 28 діб.

Емаль акрилова для радіаторів опалення може наноситися наступними методами:

Метод нанесення

Кількість розріджувача

Форсунка / сопло

Тиск

Безповітряне розпилення

0 – 10 %

0.017" - 0.023"

15 МПа ( ≈ 150 bar)

Пневматичне розпилення

0 – 10 %

2,0 мм

0,3 – 0,5 МПа ( ≈ 3 - 5 bar)

Пензель / валик

0 – 5 %

-

-

Інструмент повинен бути рекомендований для водно-дисперсійних матеріалів.

При роботі з валиком рекомендовано використовувати кюветку для рівномірного змочування матеріалом. Увага! Для утворення більш гладкого покриття рекомендовано обирати валики з меншим ворсом.

При використанні інструментів для нанесення методом розпилення слід дотримуватися інструкції з експлуатації. Для нанесення методом розпилення рекомендовано застосування безповітряне розпилення. Тому, що при нанесенні пневматичним розпилювачем кількість води для розведення часто може бути на максимально рекомендованому рівні, що може призвести до зниження товщини покриття або утворення патьоків.

Для отримання якісного покриття слід володіти навичками фарбування, особливо при використанні професійного інструменту.

 

 

Сумісність з іншими покриттями

Залежно від умов експлуатації емаль може використовуватися з різними ґрунтовками та фінішними покриттями. Приклади сумісності наведені нижче. Для отримання більш детальних рекомендацій зверніться до спеціалістів компанії ПОЛІСАН.

Попередній шар – акрилові водно-дисперсійні або алкідні матеріали на основі розчинників.

Наступний шар – акрилові водно-дисперсійні матеріали.

Сумісність матеріалів рекомендовано тестувати на невеликій ділянці поверхні.

4. Очищення інструменту

Після закінчення робіт інструмент промити водою.


X

Калькулятор витрати

Норма витрати на один шар
min
max

При розрахунку площі поверхня, яка фарбується, потрібно відняти площу, яка не буде фарбуватися. (вікна, двері і т.д.)

Витрата фарби може змінюватися в залежності від розведення та рівномірності нанесення фарби.