Фарба фасадна силіконова Farbex

Фарба фасадна силіконова Farbex

Farbex

Фарба фасадна силіконова


В магазин

Особливості

Матова. Підвищена стійкість до атмосферних впливів (волога,  ультрафіолетове випромінювання). Володіє високою паро- та низькою водопроникністю (за ДСТУ EN 1062), а також гарною адгезією.

Сфера застосування

Призначена для фарбування фасадів будівель із будь-яких міцних   мінеральних (бетон, цегла, штукатурка, шпаклівка, гіпсові основи), мінералполімерних (штукатурка на основі акрилових та силіконових смол) та інших поверхонь (фанера, ДВП, ДСП, ОSB).

Застосовується для первинного та ремонтного фарбування фасадів житлових, торгових, промислових, складських та інших будівель, залізобетонних та монолітно-каркасних конструкцій, а також систем утеплення фасадів.

Колорування

Продукція випускається у наступних базах:

База А. Призначена для використання як самостійне покриття білого кольору, або для колорування у пастельні, світлі відтінки.
База В. Призначена для колорування у кольори середньої насиченості.
База TR. Призначена для колорування у насичені, яскраві та темні кольори.

Бази В та TR не можуть використовуватись як самостійні покриття без колорування.

Колорується ручним способом із використанням водних колорувальних паст «Farbex Color» або машинним способом за каталогом кольорів NCS. При колоруванні сторонніми матеріалами, студіями чи за каталогами необхідно враховувати їх придатність для зовнішніх робіт та проводити пробне колорування та фарбування.

Для отримання насичених кольорів (жовтий, червоний, рожевий, помаранчевий, зелений або салатовий) основа, яка фарбується, має бути однотонною. В іншому разі, може виникнути необхідність нанесення додаткових шарів. Для зменшення витрати колорованої (у насичений колір) фарби, поверхню слід попередньо зафарбувати базою А (білою або колорованою у схожий, пастельний колір).

Для виключення відмінностей у відтінках кольору, при фарбуванні поверхонь фінішнім шаром рекомендується використовувати продукцію однієї партії. (як фарба, так і колорант). На поверхні, що примикають одна до одної, в одному кольорі слід також використовувати матеріали з однієї партії. У разі використання продукції різних партій необхідно проводити їх змішування

Для перевірки відповідності колорування обраного кольору, необхідно провести пробне фарбування на невеликій ділянці поверхні.

Розбавляти колоровану фарбу при нанесенні останнього шару не рекомендовано.

Після колорування можливі незначні відхилення у технічних показниках на продукцію.

Порада: При виборі кольору варто враховувати освітленість та розміщення фасадних елементів стосовно сонця та їх структуру. Елементи у тіні, нахилені поверхні, елементи з різною шорсткістю, час світлового дня будуть давати різне сприйняття одного і того ж кольору.

Склад

Акрилова дисперсія, силіконова емульсія, пігменти, наповнювачі, вода, цільові добавки.

Технічні показники

Норма витрати на один шар 150-200 г/м2, залежно від типу поверхні та методу нанесення.
Розріджувач Вода. Допускається розбавлення не більше 10% від загальної маси.
Спосіб нанесення Наносити пензлем, валиком або фарборозпилювачем.
Час висихання (23 °С, 50% RH) 2 години. Час висихання збільшується в міру зниження температури, підвищення відносної вологості повітря та залежить від витрати (товщини шару) фарби.
Базис колерування А, B та TR, колорується за каталогом NCS.
Масова частка нелетких речовин (ДСТУ ISO 3251) 55±2 % (базис А, В, TR)
Густина (ДСТУ ISO 2811-1) ≈ 1,45 г/см3 (базис А),
1,36 – 1,37 г/см3 (базис В, TR)
Блиск (ДСТУ ISO 2813) Не більше 5 GU(матовий, не більше 10 GU при 85°, G3, ДСТУ EN 1062-1)
Товщина сухої плівки 50-100 мкм, для одношарового покриття (E2, ДСТУ EN 1062-1)
Розмір частинок не більше 30 мкм, (дрібнозеониста, S1, ДСТУ EN 1062-1)
Паропроникність (EN ISO 7783-2) не менше 150 г/(м2*добу), (висока, V1, ДСТУ EN 1062-1)
Водопроникність (ДСТУ EN 1062-3) не більше 0,1 кг/(м2*год0,5), (низька, W3, ДСТУ EN 1062-1)
Маркування за ДСТУ EN 1062-1 G3|E2|S1|V1|W3|A0|C0
Вміст ЛОС (ISO 11890) < 25 г/л.
Строк придатності 24 місяці з дати виготовлення
(за температури від +5 °С до +35 °С)
Фасування База А - 1,4 кг, 4,2 кг, 7 кг, 14 кг, 20 кг
База B, TR - 1,2 кг, 3,6 кг, 6 кг, 12 кг, 18 кг

Ступінь блиску

матовий

Колір

база B
база TR
білий (база А)

Інструкція із застосування

Запорукою отримання бажаного результату фарбування – є дотримання рекомендацій щодо застосування лакофарбового матеріалу та підготовки поверхні.

1. Попередня підготовка

Підготовка основи здійснюється згідно з ДСТУ-Н Б А.3.1–23:2013 і ДСТУ-Н Б В.2.6–212:2016.

Поверхня має бути сухою - вологість основи перед ґрунтуванням повинна бути не більше 5% для цементних та цементно-піщаних основ та не більше 1% для гіпсових.

Поверхня має бути очищеною від крейдяних та вапняних білил, жирових, масляних та інших забруднень, висолів, пилу (в тому числі після затирання штукатурок чи шпаклівок), старих лакофарбових покриттів, які не міцно тримаються на основі), полімерних клеїв, напливів будівельних розчинів чи композитів.

Мінеральні основи повинні бути міцними, без крихких частин чи країв. Матеріал поверхні, а також штукатурні, шпаклювальні, ізолюючі або клейові елементи повинні повністю висохнути та бути придатними для ґрунтування та фарбування силіконовими водно-дисперсійними матеріалами.

Заражені пліснявою або грибами частини слід обов’язково видалити: спочатку механічними засобами, а потім поверхню обробити антисептиком для мінеральних поверхонь ТМ Farbex.

Видалення забруднень, заражень, старих покриттів чи крихких частин проводити металевою щіткою, шпателем, скребком або машинним способом.

Утворені нерівності вирівняти шпаклівкою ТМ Farbex.

Металеві елементи в поверхні повинні бути виконані з оцинкованої чи нержавіючої сталі. При використанні елементів з чорного металу їх необхідно попередньо захистити від іржі спеціальними ґрунтовками чи іншими матеріалами.

Перед застосуванням сторонніх матеріалів (клей, антисептик, штукатурка, герметик та т. п.) рекомендовано перевірити сумісність на невеликій ділянці поверхні керуючись технічними рекомендаціями чи консультацією спеціалістів.

Слід детально враховувати технічні рекомендації (особливо щодо часу висихання та подальшої обробки) щодо подальшої обробки будівельних сумішей чи матеріалів. Наприклад, свіжі цементні штукатурки не обробляти протягом 28 днів, свіжий бетон – 3 місяці, поверхні систем теплоізоляції – 7 днів.

2. Ґрунтування

Для забезпечення максимальної експлуатаційної стійкості та кращого декоративного ефекту, в залежності від типу, поверхню слід заґрунтувати:

Дерев’яні пористі поверхні - акрилова деревозахисна ґрунтовка ТМ Maxima. УВАГА! Ґрунтовка піднімає ворс деревини, тому необхідно поверхню відшліфувати, а потім наносити фарбу.

Мінеральні поверхні - ґрунтовка силіконова глибокого проникнення ТМ Farbex.

Щільні типи ОСБ, ДВП, ДСП плит, міцні старі лакофарбові покриття не потребують попереднього ґрунтування перед фарбуванням.

Слід також враховувати рекомендації щодо ґрунтування будівельних сумішей чи матеріалів. В разі необхідності зверніться до спеціалістів компанії ПОЛІСАН.

3. Фарбування

Перед нанесенням фарби переконатися, що поверхня достатньо просохла від підготовчих заходів.

Перед застосуванням фарбу ретельно перемішати, за необхідності профільтрувати, розбавити водою. Надмірне розбавлення погіршує якість покриття!

Наносити фарбу в 1-2 шари. Наступний шар наносити не раніше ніж через 2 години. На надмірно пористих, шорстких чи високо контрастних поверхнях кількість шарів та витрата фарби може бути більшою. Точна витрата визначається тестовим нанесенням на невеликій ділянці.

Фарбувати необхідно безперервно, в одному напрямку, з однаковою витратою матеріалу. При фарбуванні рекомендовано виконувати роботи «від краю до краю (від кута до кута)» або у межах декоративних елементів безперервно. При роботі на великих площах та/або протягом тривалого часу не рекомендується довго тримати тару з відкритою продукцією.

Фарбування проводити за температури повітря та робочої поверхні від + 5 °С до + 35 °С і відносній вологості повітря не більше 80% (температура поверхні повинна бути не менше ніж на 3 градуси вище точки роси). Не наносити фарбу під впливом прямих сонячних променів, сильного вітру, морозу та атмосферних опадів. Після нанесення покриття не повинно піддаватися впливу атмосферних опадів або мінусових температур протягом 12 годин.

Повну міцність і здатність сприймати механічні навантаження покриття набуває через 28 діб.

Фарба фасадна силіконова може наноситися наступними методами:

Метод нанесення

Кількість розріджувача

Форсунка / сопло

Тиск

Безповітряне розпилення

0 – 10 %

0.019" - 0.023"

15 - 18 МПа ( ≈ 150 - 180 bar)

Пневматичне розпилення

0 – 10 %

2,0 – 2,5 мм

0,4 – 0,5 МПа ( ≈ 4-5 bar)

Пензель / валик

0 – 5 %

- -

Інструмент повинен бути рекомендований для водно-дисперсійних матеріалів.

При роботі з валиком рекомендовано використовувати кюветку для рівномірного змочування матеріалом. Увага! Для утворення більш гладкого покриття рекомендовано обирати валики з меншим ворсом.

При використанні інструментів для нанесення методом розпилення слід дотримуватися інструкції з експлуатації. Для нанесення методом розпилення рекомендовано застосування безповітряне розпилення. Через те, що при нанесенні пневматичним розпилювачем кількість води для розведення часто може бути на максимально рекомендованому рівні, що може призвести до зниження товщини покриття або утворення патьоків.

Для отримання якісного покриття слід володіти навичками фарбування, особливо при використанні професійного інструменту.

Під час зовнішніх (фасадних) робіт рекомендуємо проводити роботи з використанням «укриття фасаду та будівельних помостів (лісів) тентом»

Сумісність з іншими покриттями

Залежно від умов експлуатації фарба може використовуватися з різними ґрунтовками та фінішними покриттями. Приклади сумісності наведені нижче. Для отримання більш детальних рекомендацій зверніться до спеціалістів компанії ПОЛІСАН.

Попередній шар – акрилові чи силіконові водно-дисперсійні матеріали.

Наступний шар – силіконові водно-дисперсійні матеріали.

Сумісність матеріалів рекомендовано тестувати на невеликій ділянці поверхні.

4. Очищення інструменту

Після закінчення робіт інструмент промити водою, не допускаючи засихання. Сліди затверділої фарби можна видалити механічним шляхом.


Поради

Як самостійно пофарбувати фасад?

Хочете оновити зовнішній вигляд будинку, але не знаєте з чого почати? Користуйтесь порадами із цієї статті, щоб отримати результат, яким ви будете задоволені. Вибір фарби Робота по оновленню фасаду починається із вибору якісної фарби, яка забезпечить гарний зовнішній вигляд будинку …

Як розрахувати кількість фарби?

Дуже часто на ремонт та оновлення квартири/будинку  витрачаються чималі кошти. Саме тому, під час планування ми намагаємося розрахувати все максимально точно, щоб уникнути повторних витрат, і щоб не знадобилось знову їхати чи йти до магазину. Фарба не є виключенням. Дуже …

X

Калькулятор витрати

Норма витрати на один шар
min
max

При розрахунку площі поверхня, яка фарбується, потрібно відняти площу, яка не буде фарбуватися. (вікна, двері і т.д.)

Витрата фарби може змінюватися в залежності від розведення та рівномірності нанесення фарби.