Як пофарбувати старі шпалери

Як пофарбувати старі шпалери

Якщо перед фарбуванням стіни потребують ретельної вигонки та шліфування до ідеально рівної поверхні, то перед наклеюванням шпалер їх можна підготувати швидше. Недоліки поверхні усуваються за рахунок рельєфу полотна. Сучасні шпалери прості у використанні, пропонують широкий вибір текстур і візерунків. При правильному догляді вони довго зберігають первісний вигляд та не викликають труднощів при необхідності їх замінити. А якщо шпалери вже втратили естетичний вигляд або дизайн більше не відповідає вашому стилю, їх можна не змінювати, а просто пофарбувати. Під фарбою можна приховати незначні дефекти та шви між полотнами шпалер, таке покриття є більш стійким до вигорання та стирання. Фарбування шпалер – дуже просте рішення для тих, хто мріє легко та швидко оновити інтер’єр, при цьому не починаючи виснажливого ремонту.

Щоб отримати якісний результат, важливо знати, які шпалери можна фарбувати, яку фарбу обрати для різних типів шпалер, а також як правильно підготувати шпалери до фарбування.

Які шпалери можна фарбувати

Шпалери залишаються популярним вибором у дизайні інтер’єру завдяки їх практичності та універсальності. Якщо в майбутньому з’явиться необхідність змінити колір стін, тоді ще на етапі підбору шпалер обирайте матеріали, котрі можна фарбувати.

Шпалери можуть бути паперові, на флізеліновій основі або на склотканині, але з умовою, що вони призначені для фарбування. Це важлива умова, адже звичайні шпалери можуть розмокнути від фарби.

Паперові шпалери під фарбування – екологічний і бюджетний варіант для оздоблення стін. Складаються із двох шарів паперу, просочених спеціальним водовідштовхувальним складом. З паперовими шпалерами легко працювати, вони є одним із найбільш доступних варіантів серед шпалер під фарбування. Але слід пам’ятати, що паперові шпалери витримують лише кілька циклів фарбування, після чого можуть почати руйнуватися.

У порівнянні з іншими шпалерами (наприклад, флізеліновими чи склошпалерами), паперові менш стійкі до механічних впливів і можуть легко пошкодитися під час наклеювання чи фарбування.

 

Особливості фарбування вінілових, флізелінових та скловолокнистих шпалер

Флізелінові шпалери – міцний та невибагливий у догляді матеріал. Текстура флізелінового полотна відмінно вбирає фарбу та роками зберігає високу якість покриття. Флізелінові шпалери стійкі до механічних пошкоджень, ефективно приховують дефекти та нерівності стін.

Після нанесення фарби шпалери стають стійкими до вологи, що дозволяє використовувати їх у приміщеннях з підвищеною вологістю. Завдяки основі з флізеліну, ці шпалери мають високу міцність і здатні витримувати декілька шарів фарби.

Вінілові шпалери, як і флізелінові, можна фарбувати кілька разів. Завдяки вініловому покриттю ці шпалери відмінно підходять для приміщень з підвищеною вологістю, таких як ванні кімнати або кухні. Вони не бояться води і можуть легко очищатися від забруднень. Вінілові шпалери під фарбування випускаються з різноманітними рельєфними текстурами, що додає об’ємності стінам і дозволяє створювати різні декоративні ефекти після фарбування.

Скловолокнисті шпалери – особливо міцний вид покриття, що виробляється ткацьким методом із скловолокна. Матеріал виготовляється із натуральних інгредієнтів, таких як кварцовий пісок, сода, глина та вапняк. Скловолокнисті шпалери цінують за їх міцність, негорючість та екологічність. Завдяки своїм характеристикам, шпалери служать десятиліттями, не втрачаючи своїх властивостей і вигляду навіть після багаторазового фарбування (до 10-12 разів). Вони здатні приховувати тріщини на стінах та запобігати їх подальшому розширенню.

Які фарби підходять для фарбування шпалер

Щоб вирішити, якою фарбою слід фарбувати потрібно враховувати тип шпалер та особливості приміщення. Наприклад, у дитячій кімнаті доцільно використовувати екологічно чисті фарби, стійкі до механічних пошкоджень та інтенсивного миття. Для кухні та ванни слід обирати продукти, що витримують високу вологість та часті зміни температури. Матові та глянцеві фарби мають різний світловідбиваючий коефіцієнт. Для стін з дефектами та кімнат з надмірним освітленням добре підходять матові продукти. У кімнатах з недостатнім освітленням стіни треба покривати глянцевою фарбою, бо вона краще відбиває світло та візуально збільшує розміри приміщення. Для фарбування шпалер використовують акрилові або латексні водорозчинні фарби.

Особливості фарбування шпалер акриловими фарбами

Акрилові фарби використовують для фарбування більшості типів шпалер, утому числі паперових, вінілових та флізелінових. Їх обирають через довговічність та паропроникність. Такі покриття не перешкоджають «диханню» стін, але і не бояться пари, вологи, чищення.

Акрилова фарба Farbex Interior характеризується високою покривною здатністю, легко наноситься, не утворює напливів та не розбризкується під час нанесення. Висока стійкість до механічних пошкоджень та зносу робить фарбу ідеальним вибором для приміщень з високою прохідністю та експлуатаційним навантаженням. Фарба легко миється, що дозволяє підтримувати стіни в чистоті, не пошкоджуючи покриття.

Акрилова фарба Farbex Wet Rooms спеціально розроблена для фарбування у вологих приміщеннях. Завдяки водовідштовхувальним властивостям вона є ідеальним рішенням для фарбування у ванних кімнатах, кухнях та інших приміщеннях. Акрилова фарба не перешкоджає диханню стін, тому попереджає появу грибка або плісняви під шпалерами.

Особливості фарбування шпалер латексними фарбами

Латексні фарби легко миються, тому шпалери, пофарбовані латексною фарбою, можуть витримувати інтенсивне очищення, що робить їх ідеальними для кухонь, ванних кімнат, дитячих кімнат та інших приміщень.

Латексні фарби мають ще більшу еластичність, ніж акрилові, тому ідеально підходять для фарбування шпалер на основі флізеліну та вінілових шпалер, а також на поверхнях, що можуть злегка змінювати форму.

Латексні фарби мають високу стійкість до механічних впливів, що робить їх придатними для приміщень з високою прохідністю та рівнем експлуатації.

Асортимент латексних фарб представлений наступними продуктами:

Латексні фарби Maxima стійкі до багаторазового інтенсивного миття (1 клас), демонструють високу адгезію до всіх типів шпалер (паперових, вінілових, флізелінових, скловолокнистих). Фарби не мають різкого запаху та висихають за 1 годину.

Фарба LOTOS Maxima є екологічно чистим продуктом, не містить шкідливих речовин, тому повністю безпечна для використання в житлових приміщеннях, включаючи дитячі кімнати. Завдяки додаванню у склад воску пофарбовані стіни набувають водовідштовхувальних властивостей.

Як підготувати шпалери до фарбування

Визначте, який тип шпалер будете фарбувати. Від цього залежить успіх підготовки. Наприклад, вінілові та флізелінові шпалери можна фарбувати без проблем, а паперові доцільно фарбувати лише, якщо вони зберегли гарний зовнішній вигляд (без потертостей, подряпин, пошкоджених ділянок).

Протріть шпалери вологою ганчіркою або губкою, щоб видалити пил, павутину та інші забруднення. Якщо на поверхні є жирні плями, їх потрібно видалити за допомогою миючого засобу. Перевірте кути між стелею і стінами на наявність плісняви. Уражені ділянки необхідно очистити від грибка та плісняви та обробити антисептиком для мінеральних поверхонь Farbex.

Якщо ви будете фарбувати шпалери, поклеєні недавно, важливо дочекатися повного висихання клею. В іншому випадку фарба ляже плямами на ділянках, де клей лишився свіжим. Якщо шпалери старі, поверхню слід підготувати особливо ретельно.

Якщо полотно відійшло від стіни, особливо на стиках та в кутках, потрібно повторно закріпити клеєм, створеним для шпалер цього типу. Клей під шпалери кладемо обережно і одразу ж видаляємо його залишки.

Перед фарбуванням варто захистити плінтуси, віконні рами, розетки та інші прилеглі елементи за допомогою малярної стрічки і поліетиленової плівки або паперу.

Якщо ви не впевнені в тому, як фарба ляже на шпалери – зробіть викрас. Відріжте невелику смугу від рулону шпалер та рівномірно її пофарбуйте.

Як пофарбувати шпалери

Ретельно перемішайте фарбу перед початком роботи, щоб забезпечити рівномірний колір і консистенцію. Насамперед, необхідно маленьким пензликом пройтися контуром карнизів, плінтусів й у кутах, скрізь, де не дозволить фарбувати радіус маленького валика.

Стіни починайте фарбувати з центральної частини. Валик занурюйте у фарбу і знімайте надлишок на ребристій частині лотка. Наносіть фарбу рівномірно вертикальними рухами зверху вниз, намагаючись покрити всю площу рівним шаром. Використовуйте валик з коротким або середнім ворсом для рівномірного нанесення фарби. Для текстурних шпалер можна використовувати валик з довгим ворсом.

Дайте першому шару фарби висохнути протягом рекомендованого часу (зазвичай від 2 годин), перш ніж наносити наступний шар. Переконайтеся, що фарба повністю висохла, щоб уникнути нерівностей.

Для насиченості кольору та рівномірного покриття нанесіть другий шар фарби тим же способом, що і перший.

Після завершення фарбування і перед повним висиханням фарби обережно зніміть малярний скотч. Це допоможе уникнути пошкодження країв.

 

Після завершення фарбування та висихання шпалер ваші стіни отримають новий вигляд, який прослужить довгий час, якщо ви дотримувалися всіх правил підготовки і фарбування.




19.08.2024