Який лак для дерева кращий матовий чи глянцевий?

Який лак для дерева кращий матовий чи глянцевий?

Не дивлячись на те, що на сьогоднішній день для оздоблення кімнати існує багато матеріалів, дерево залишається найпопулярнішим серед споживачів. Його використовують при обробці підлоги, стелі та, навіть, стін. Усі, хто хоча б один раз використовували деревину, знають, для того щоб вона не губила свій вигляд та прослугувала якомога довше часу її необхідно захищати. Частіше за все споживачі вибирають між фарбою та лаком. Лак має невеличку перевагу – зберігає природню красу та підкреслює структуру дерева, що робить поверхню унікальною та красивою. Асортимент цього матеріалу дуже широкий, тому споживачі частіше всього губляться і не знають, який саме лак купити. У цій статті ви відшукаєте відповідь на питання «Який лак кращий матовий чи глянцевий?» під час фарбування стелі, підлоги та стін.

 

Який буває лак для дерева

Широкий асортимент лаку для дерева дає змогу вибрати вам якісний матеріал, який точно задовольнить ваші потреби. Є декілька популярних класифікацій, за якими можна розділити лак для дерева:

 1. Тип основи.
 2. Сфера використання.
 3. Декоративний фінішний ефект.

За типом основи лак для дерева буває:

 • органорозчинним (алкідний, поліуретановий, акриловий лак та ін.);
 • на водній основі (акриловий, поліуретановий лак та ін.).

Перше, про що хочеться зазначити, що воднодисперсійний лак у своєму складі має меншу кількість летких органічних сполук, і це робить його не токсичним. До того ж, він не має різкого запаху, під час роботи з ним ви не отримаєте дискомфорту. На відміну від воднодисперсійний лаку, органорозчинний має різкий запах. Що стосується міцності плівки, то акриловий лак завдяки своїм фізичним властивостям після висихання утворює більш міцне покриття, аніж алкідний. Також на ринку лакофарбової продукції часто можна зустріти поліуратанові матеріали. Це модифікований лак, який є більш зносостійким, завдяки чудовому балансу твердості та еластичності плівки і його радять наносити на поверхні, які зазнають значних механічних навантажень.

За сферою використання лаки поділяються на:

 • спеціальні, ті які радять застосовувати для конкретної поверхні;
 • універсальні, ті які підходять для усіх поверхонь.

Серед популярних спеціальних лаків для дерева можна зустріти:

Але сфера спеціальних лаків практично не обмежена. Окрім поверхні, яку радять пофарбувати ним, можна обробити і інші дерев’яні декоративні елементи.

До універсальних можна віднести:

І остання класифікація, полягає у розподілі лаку за декоративним фінішним ефектом. Залежно від цього матеріал буває: матовий, шовковисто-матовий та глянцевий.

Ціна на лаки буде різною. На це впливає декілька факторів:

 1. Фасування – чим більша фасовка, тим нижча ціна за кілограм продукції.
 2. Основа – алкідний лак дешевше, в порівняні з акриловим та поліуретановим.
 3. Декоративний ефект – шовковисто-матовий та матовий лак дорожче, ніж глянцевий.

Який лак краще для стелі матовий чи глянцевий

Мабуть більшість споживачів замислюється про те, що стелі особливої уваги можна не надавати, все рівно на неї практично ніхто не звертає уваги. Але ми хочемо запевнити вас в іншому. Стеля – це частина кімнати, яка також відіграє важливу роль у загальному вигляді інтер’єру. Для фарбування дерев’яної стелі можна взяти будь-який акриловий лак для дерева. Ця поверхня не має механічних навантажень та вона не часто забруднюється. Тому витрачати кошти на більш зносостійкий лак не має сенсу. Акриловий панельний лак Максіма стане відмінним покриттям для вашої стелі . У своєму асортименті він має два ступеня блиску: шовковисто-матовий та глянцевий. Відповісти на питання який лак краще для стелі матовий чи глянцевий неможливо, адже це залежить від вашого смаку. Відштовхуйтесь від свого бажання, якщо ви мрієте про спокійну кімнату, краще надайте перевагу матовому лаку для дерева, якщо навпаки – глянцевому. Також хочеться зазначити, що матовий ефект зробить кімнату меншою, а глянцевий – візуально підніме стелю та в свою чергу приміщення стане більшого розміру.

Який лак краще для стін матовий чи глянцевий

Стіна – це поверхня, яка займає найбільшу площу у вашій кімнаті, а тому перед їх обробкою варто приділити велику увагу вибору матеріалу. Зараз на стінах можна часто зустріти дерев’яні панелі або усім відому вагонку. Для збереження структури та підкреслення природньої краси є спеціальний лак – панельний . Стіна не піддається частим механічним навантаженням, а ось торкатися її можуть дуже часто, а у деяких випадка, навіть, подряпати. Якщо ви за це хвилюєтесь, тоді краще придбати поліуретан-акриловий яхтовий лак  або поліуретан-акриловий паркетний лак . Ці лаки для дерева стійкі до подряпин, ударів, а тому ви можете не турбуватися, що ваші дерев’яні стіни можуть зіпсувати. Глянцевий лак краще вибирати, коли деревина на стінах не має нерівностей та дефектів, адже він підкреслить їх. Також на глянцевому покритті будуть добре видні сліди дотиків та подряпини. У свою чергу матовий або шовковисто-матовий лак для дерева приховає всі ці дрібні дефекти.

Який лак краще для підлоги матовий чи глянцевий

На відміну від попередніх перерахованих поверхонь підлога завжди отримує механічні навантаження. Тому для фарбування підлоги краще придбати спеціальний паркетний лак. Він має підвищену стійкість до механічних навантажень та не псується від дії різних хімічних речовин. Не дивлячись на те, що паркетний лак нашого асортименту представлений у двох видах – це поліуретан-акриловий паркетний лак та алкідний паркетний лак, ми радимо вам зробити вибір на користь поліуретан-акрилового паркетного лаку . Головною його перевагою над поліуретан-алкідним та алкідним лаком – відсутність різкого запаху, тому використовувати його всередині приміщення буде приємно. Поліуретан-акриловий та поліуретан-алкідний лаки створять міцну плівку на вашому паркеті, чого не скажеш про алкідний лак. Перевагою алкідного лаку буде лише ціна. Під час вибору фінішного декоративного ефекту для підлоги рекомендуємо вам звернути увагу на наступні моменти – на скільки легко видаляються забруднення, адже підлога часто забруднюється (їжа падає, залишаються сліди від взуття, розливаються різні рідини і т.д.). Доглядати за глянцевим лаком на підлозі буде легше, ніж за матовим. А ось, що стосується подряпин, які можуть утворитися на підлозі, то глянцевий лак їх підкреслить, а матовий – приховає. Також паркетний лак нашого асортименту має шовковисто-матовий ефект. Він увібрав у себе усі позитивні характеристики від матового та глянцевого лаку для дерева.

Отже, ви прочитали про усі переваги та недоліки матового та глянцевого лаку, давайте підсумуємо:

 1. Матовий лак для дерева виглядає більш природньо та естетично, глянцевий – надає блиску вашій дерев’яній поверхні.
 2. Глянцевий ефект краще вибирати, якщо ваша дерев’яна поверхня не має дефектів та структура виглядає ідеально. Якщо ж на поверхні є якісь недоліки та природній малюнок не чіткий, то краще придбати матовий лак.
 3. На глянцевому покритті будуть дуже помітні подряпини, пил, сліди рук та ін. Матовий лак все це приховає.
 4. Глянцевий лак очистити від усіляких забруднень буде дещо легше, ніж матовий.

Але кінцевий вибір все одно залишається за вами.

 


22.08.2022