Як самостійно пофарбувати стіни?

Як самостійно пофарбувати стіни?


Новий колір стін може кардинально змінити настрій кімнати і загальну атмосферу інтер’єру. В цій статті ви дізнаєтесь як пофарбувати стіни самостійно, щоб оновити загальний вигляд будь-якого приміщення.

  1. Підготовка стін

Фарбувати шпалери можна лише ті, які мають позначку «під фарбування». У цьому разі підготовка проста: очистити шпалери від пилу, павутини та інших забруднень. Якщо у вас поклеєні звичайні шпалери, їх треба зняти. Для цього можна намочити шпалери, але не всі одразу, а по маленькому шматочку. Як тільки ви помітите, що вони наповнюються бульбашками, можна знімати шар.

Якщо стіна була пофарбована вапняною чи крейдованою фарбою, то видаляємо цей шар шпателем, у випадку якщо фарба важко знімається, намочити всю площу теплою водою і спробувати знов. Якщо фарба олійна, емалева чи лак, уважно огляньте все покриття. Ті ділянки, де фарба лущиться або має тріщини, її теж треба зняти або шпателем, або за допомогою спеціально засобу.

Оцінюємо стан стін, бо перед фарбуванням вони мають бути рівними, чистими і сухими. Це найголовніша умова, бо від цих аспектів залежить результат ваших зусиль.

Якщо поверхня немає значних дефектів, то зашпакльовуємо тріщини і маленькі нерівності фінішною шпаклівкою. Після висихання шліфуємо поверхню і ґрунтуємо стіни. Ґрунтовка зменшить витрату фарби, зміцнить поверхню, створюючи гладку і рівномірну основу.

Якщо стіни потребують вирівнювання, то варто обрати, яким саме способом ви будете це робити: за допомогою шпаклівки, штукатурки чи гіпсокартону. Детальніше читайте тут .

  1. Інструменти для фарбування

Стандартний набір інструментів для самостійного фарбування буде виглядати так: валик для роботи з великою площею поверхні, кюветка (ванночка малярська) для валика, пензель для роботи з важкодоступними місцями, малярна стрічка для захисту дрібних деталей та плівка для захисту меблів, підлоги, великих предметів чи поверхонь.

Обираючи валик чи пензлі, звертайте увагу на матеріал, із якого вони зроблені. Інструменти із синтетичного матеріалу використовують для акрилових чи латексних фарб. Для алкідних чи олійних продуктів краще використовувати валик чи пензлик із натурального матеріалу, але можна користуватися і синтетичним. Більше про інструменти читайте в матеріалі «Який інструмент обрати для фарбування?».

  1. Вибір фарби

Перше, що варто розуміти, коли обираєте фарбу – це для якої кімнати вона призначена: ванна, кухня, коридор, вітальня, спальня чи дитяча. Цей орієнтир дозволяє зорієнтуватися і визначити, брати латексну фарбу чи акрилову.

Акрилова фарба здатна витримати декілька тисяч процедур миття, але мити стіни треба лише м’якою губкою і без застосування агресивних миючих засобів. У той час як латексна фарба має стійкість до дії агресивних миючих, тому для неї можна застосовувати губку середньої жорсткості.

Показник стійкості фарби для миття зазвичай вказаний на упаковці і позначається наступним чином:

  • Клас 1 – фарба стійка до інтенсивного багаторазового миття.
  • Клас 2 – фарба стійка до багаторазового миття.
  • Клас 3 – фарба витримує легке миття.
  • Клас 4 – фарба стійка до вологого очищення.
  • Клас 5 – фарба стійка до сухого очищення.

Для дитячої, коридора і кухні рекомендуємо звернути увагу на фарби, які мають перший клас стійкості до миття:

Глибокоматова латексна фарба для внутрішніх робіт
«Silk Touch 1» Maxima
Латексна фарба для внутрішніх робіт матова
«Silk Touch 3» Maxima
Латексна фарба для внутрішніх робіт шовковисто-матова
«Silk Touch 7» Maxima
Латексна фарба для внутрішніх робіт напівматова
«Silk Touch 20» Maxima
Латексна фарба для внутрішніх робіт напівглянцева
«Silk Touch 40» Maxima
Фарба латексна зносостійка
«Megalatex» Maxima
Silk Touch 1 Maxima Silk Touch 3 Maxima Silk Touch 7 Maxima Silk Touch 20 Maxima Silk Touch 40 Maxima Megalatex Maxima

 

Що стосується приміщень з підвищеною вологістю, рекомендуємо використовувати фарбу для вологих приміщень ВДА «Wet room» Farbex. Вона створює водо відштовхувальне покриття,  паропроникна і має другий клас стійкості до миття.

Ще один важливий фактор при виборі фарби – це екологічність. На відміну від органорозчинних матеріалів, наприклад алкідних, всі водно-дисперсійні матеріали є екологічними та відносно безпечними для здоров’я. Але для тих, хто має схильність до алергії краще обирати гіпоалергенні фарби. Наприклад, гіпоалергенну латексну фарбу LOTOS Maxima. Вона абсолютно безпечна для дитячих кімнат, стійка до інтенсивного миття, має водовідштовхувальну властивість і гарну покривну здатність.

До речі, покривна здатність – ще одна важлива властивість фарби, якою краще не нехтувати. Це здатність фарби перекривати поверхню стін, які потребують оновлення. За покривну здатність відповідає кількість пігменту, доданого у фарбу. Латексні фарби мають у своєму складі більше пігменту, тому швидше і легше перекривають попередній колір.

І останній критерій при виборі фарби, це її витрата. Цей показник теж можна знайти на упаковці. Загалом, 1 л водно-дисперсійної фарби покриває 9-11 м² при фарбуванні в один шар. Так як фарбу наносять в два шари, кількість фарби треба подвоїти, а ще краще взяти з запасом. Адже витрата матеріалу збільшуються залежно від інструменту, яким ви будете працювати, рельєфності і типу поверхні. Як розрахувати кількість фарби для стін читайте тут.

  1. Вибір кольору

Обирати колір для кімнати – це мабуть найлегше і найважче завдання одночасно. У цьому процесі важливо брати до уваги загальну атмосферу і функцію приміщення. Завжди долучайте до вибору кольору стін членів родини, бо якби сильно вам не подобався ваш вибір, відчуття комфорту має бути у всіх.

Другий аспект, освітлення в кімнаті. Проаналізуйте, на яку сторону виходять вікна і вирішіть, треба зробити цю кімнату світлішою чи темнішою. Також не забувайте про температуру кольору. Денне світло наповнює кімнату теплим кольором, тому можна фарбувати стіни у холодні відтінки, а де світла мало і воно падає під прямим кутом – краще зупинитися на теплих відтінках. Важко обрати вже на цьому етапі, тоді використайте нейтральні кольори: білий, сірий або бежевий.

Третє, беріть до уваги дизайн кімнати, які будуть меблі і декоративні елементи. Майте на увазі, що чим менше кольорів у дизайні кімнати, тим довершено виглядає інтер’єр, какофонія відтінків створює відчуття безладу. Меблі повинні відрізнятися за відтінком. Темна кімната – світлі меблі і навпаки.

Важливо: колір формує площу, світлі кольори збільшують простір, темні – зменшують.

Четверте, колір в каталозі магазину буде відрізнятися від кольору, який буде в реальності. Клаптик з палітри при одному освітленні виглядатиме інакше ніж вся кімната при іншому освітленні. Тому завжди робіть викраси, і пам’ятайте, що орієнтуватися варто на колір після повного висихання, а це займає декілька годин для водно-дисперсійних фарб і майже добу для алкідних. Отже трохи почекайте з вибором і не біжіть в магазин одразу після фарбування. Більш детально про підбір кольору можна прочитати в статті «Як підібрати кольори фарб для стін?»

Широка палітра кольорів може загальмувати весь процес підбору фарби, аби цього не трапилося, пропонуємо перед покупкою переглянути інтер’єри з різними варіантами кольорових рішень. Ви можете скористатися нашою підбіркою або знайти варіанти самостійно.

Також рекомендуємо подивитися весь процес – від підбору фарби і до її нанесення у наступних відео:

як правильно вибрати інтер’єрну фарбу

як пофарбувати стіни у спальні

 




03.11.2022