Як вибрати якісну фасадну фарбу?

Як вибрати якісну фасадну фарбу?


Останнім етапом фасадних робіт є нанесення фінішного покриття. Одним із таких матеріалів є фасадна фарба. Вибір фасадної фарби дуже важливий, оскільки її необхідно вибирати не тільки для естетичної краси, але й щоб вона надійно захищала фасад від впливу навколишнього середовища.

Фасадна водоемульсійна фарба повинна мати такі характеристики:

  • стійка до впливів навколишнього середовища;
  • мати гарну покривну здатність;
  • мати низьку водопроникність та високу паропроникність;
  • мати високу еластичність.

При виборі фасадної фарби спершу необхідно відштовхуватися від матеріалу, яким утеплений фасад. Якщо у вас система утеплення з мінеральної вати, то краще взяти силіконову фасадну фарбу. Такі фарби мають високу паропроникність та низьку водопроникність, а також володіють здатністю до самоочищення під час дощу, а також. Волога не накопичується в основі, а вільно виходить з неї. Завдяки цьому поверхня зберігає ефективність утеплювання.

Для системи утеплення з пінополістерольних плит підійде, як акрилова так і силіконова фасадна фарба. Пінополістерол не паропроникний, тому перевагою силіконової фарби буде лише її здатність самоочищатися під час дощу.  Для такої системи утеплення достатньо буде придбати акрилову фарбу, і не витрачати кошти на силіконову. Адже силіконова фарба дорожча від акрилової майже на 40-50%.

Якщо необхідно оновити колір фасаду, а він раніше був оштукатурений силіконовою штукатуркою Баранець або Короїд, то необхідно придбати саме силіконову фарбу. Це збереже водо- та паропроникність системи утеплення в цілому на достатньому рівні і дозволить уникнути відшарування, розтріскування штукатурки та інших дефектів. Для оштукатурених фасадів акриловою штукатуркою, звісно треба купувати акрилову фасадну фарбу.

Якщо фасад не утеплений, а лише заштукатурений, то для фінішного покриття можна обрати або акрилову, або силіконову фасадну фарбу.

Також при виборі фасадної фарби необхідно брати до уваги такі показники: водопроникність та паропроникність. Така інформація вказана на етикетці, але лише словами, наприклад «висока» чи «низька» паропроникність або водопроникність. Поняття «висока» чи «низька» можуть бути занадто широкими у своєму розумінні. Тому за допомогою QR коду, який є на етикетці кожної продукції Полісан, можна завантажити технічну специфікацію, де конкретно вказані точні дані.

Остання характеристика, яка важлива для фасадних фарб, але про неї не можливо дізнатися ні з етикетки, ні з технічної специфікації – це світлостійкість. Про цю характеристику ми детально розповіли у відео, яке знаходиться у кінці статті.

Отже, при виборі фасадної фарби важливо відштовхуватися від основи фасаду, а конкретніше: фасад утеплений мінеральною ватою або пінополістерольними плитами, оштукатурений силіконовою чи акриловою штукатуркою, або просто заштукатурений. Відштовхуючись від цього, необхідно вибрати фарбу силіконову чи акрилову для зовнішніх робіт. Поспішати купувати фасадну фарбу орієнтуючись тільки на ціну – не варто. Важливо також ознайомитися з ключовими характеристиками, які необхідні для фасадної фарби – це паропроникність та водопроникність. А лише потім купувати фарбу.

 

Порівняльна таблиця фасадних фарб за показниками: водопроникність та паропроникність

 

Продукт Клас Водопроникність Паропроникність
Фарба фасадна силіконоваТМ Farbex Преміум не більше 0.1 кг/м2* год 0.5 більше 150 г/м2*добу
Фарба фасадна високоякісна водно-дисперсійна акрилова «Facade» ТМ Farbex Преміум не більше 0.5 кг/м2* год 0.5 більше 150 г/м2*добу
Фарба гумова універсальна ТМ Farbex Преміум 0.05-0.1 кг/м2* год 0.5 30-100 г/м2*добу
Фарба латексна акрилова фасадна «Profi Fasade» ТМ Delfi Стандарт не більше 1 кг/м2* год 0.5 більше 200 г/м2*добу
Фарба фасадна «Facade Paint» ТМ DekArt Економ не більше 1.5 кг/м2*год0.5 більше 300 г/м2*добу


25.08.2021