Як легко пофарбувати стелю?

Як легко пофарбувати стелю?

Запланували ви капітальний ремонт чи просто хочете оновити інтер’єр, треба пам’ятати, що фарбування приміщення слід починати зі стелі. Від того, як ви її пофарбуєте, буде залежати загальний вигляд кімнати, тому якісна підготовка поверхні та правильний вибір фарби – це те, чому ви маєте приділити увагу.

Підготовка поверхні

 1. Очищення.

Перед фарбуванням необхідно провести всі підготовчі роботи: спочатку необхідно «розмити» стелю, очистити від бруду, пилу і старого обробного матеріалу (якщо стеля була раніше пофарбована), висушити.

 1. Нанесення антисептика

Антисептик створює бар’єр, який запобігає впливу вологи та розмноженню грибків. Антисептик для мінеральних поверхонь концентрат 1:4 Farbex глибоко проникає в основу покриття, знезаражує та запобігає появі плісняви, грибків та інших біологічних уражень. Особливо рекомендується для використання у вологих приміщеннях та приміщеннях із поганою вентиляцією.

 1. Шпаклювання.

Якщо на поверхні є нерівності та дефекти, їх необхідно усунути за допомогою шпаклівки. Шпаклівка наноситься в 1-2 шари залежно від стану поверхні. Після повного висихання шпаклівки, поверхню рекомендується зашліфувати, видалити пил від шліфування і приступати до ґрунтування.

 1. Ґрунтування.

Коли всі роботи по очищенню завершені, а стеля висохла, можна приступати до етапу ґрунтування. Що дає цей етап? Ґрунтування зміцнює «крихку» поверхню,  покращує зчеплення з основою і подальшим обробним матеріалом. У цьому випадку добре використовувати ґрунтовку глибокого проникнення Superbase Farbex, зміцнить та максимально вирівняє поглинаючу здатність поверхні. Якщо площа велика, можна використовувати ґрунтовку-концентрат глибокого проникнення Superbase 1:4 Farbex.

Залежно від типу поверхні, перед застосуванням ґрунтовку-концентрат рекомендується розбавити водою у співвідношенні, зазначеному в таблиці на етикетці.

Вибір фарби для стелі

Як було зазначено вище, правильно підібрана фарба напряму впливає на результат фарбування.  Отже, обираючи фарбу для стелі треба відштовхуватися від призначення приміщення.

Для фарбування стелі на кухні або у ванній, краще всього використовувати фарби, які витримують постійну вологість і мають стійкість до миття. Для такої роботи підійде фарба для вологих приміщень Wet rooms Farbex містить спеціальні добавки, що забезпечують надійний захист поверхні від цвілі та грибку.

Якщо треба пофарбувати стелю у вітальні, коридорі або будь-якому іншому приміщенні, то можна обрати класичну фарбу для стелі, яка володіє наступними характеристиками: високий ступінь білизни, гарна покривна здатність та мінімальний ступінь розбризкування. Ці характеристики можна знайти на етикетці або на сайті виробника. До такої фарби відноситься інтер’єрна фарба для стін і стель білосніжна Brilliat White Farbex.

Також для стелі можна обрати глибокоматову латексну фарбу Silk Touch 1 Maxima чи матову латексну фарбу Silk Touch 3 Maxima. Або відмовитися від матової поверхні і спробувати створити на стелі шовковистий ефект за допомогою шовковисто-матової латексної фарби Silk Touch 7 Maxima.

На той випадок, якщо захочеться надати стелі якогось кольору або легкого відтінку, то можна заколорувати фарбу вручну за допомогою пігменту Farbex Color, що дуже зручно у домашніх умовах або заколорувати фарбу у колор-студії, відповідно до каталогів RAL, NCS та інших.

Інструменти

Для якісного і рівномірного фарбування стелі потрібні наступні інструменти:

 • Фарборозпилювач або валик. Виберіть валик з ворсом середньої довжини. Він допоможе наносити фарбу рівномірно і швидко. Рекомендуємо додатково придбати телескопічну ручку (подовжувач). Таким чином роботу можна виконувати без драбини, стоячи на підлозі.
 • Пензлі різної товщини. Вони потрібні для фарбування кутів, країв та інших важкодоступних місць.
 • Малярна стрічка, щоб захистити ділянки, які не будуть фарбуватися.
 • Захисний одяг та аксесуари. Використовуйте захисні окуляри, респіратор та захисні рукавички для запобігання контакту з фарбою.

Загальні поради перед фарбуванням

 1. Захистити підлогу, меблі та інші предмети у кімнаті за допомогою плівки.
 2. Спочатку пофарбуйте важкодоступні місця кутовим валиком або пензликом.
 3. Планувати роботи так, щоб уникнути ходьби під пофарбованою поверхнею. Розпочинати краще з дальньої частини кімнати по напряму падіння світла і поступово рухатися до дверей.
 4. Перед використанням фарбу ретельно перемішати, при необхідності, розбавити водою.
 5. Фарбування проводити при температурі повітря та робочої поверхні від + 10 °С до + 35 °С  і відносній вологості повітря не більше 80%.
 6. Розподіляйте фарбу рівномірними рухами від краю до краю.
 7. Не натискайте на валик занадто сильно, адже фарба може почати стікати з валика. Рухайтеся рівномірно і плавно.
 8. Щоб уникнути розбризкування фарби на підлогу та інші поверхні, робіть рухи з невеликою швидкістю та сповільнюйтеся, біля країв стелі.
 9. Рекомендуємо наносити два тонкі шари фарби замість одного густого. Це допоможе забезпечити рівномірне покриття.
 10. Після закінчення робіт інструмент промити водою, не допускаючи засихання. Сліди затверділої фарби можна видалити механічним шляхом.

Дотримуйтеся цих рекомендацій та самостійно проводьте фарбувальні роботи, щоб насолоджуватися не тільки ідеальною стелею, а і якістю виконаного фарбування.Поширені запитання

Для фарбування стелі у ванній кімнаті підійде фарба для вологих приміщень Wet rooms Farbex. Вона містить спеціальні добавки, що забезпечують надійний захист поверхні від цвілі та грибку. Також фарба Wet rooms Farbex стійка до багаторазового миття.

Валик із середнім ворсом, телескопічна ручка (подовжувач), пензлі для фарбування у важкодоступних місцях, малярна стрічка, захисні окуляри, респіратор та рукавички.

Перед фарбуванням стелі її потрібно очистити від бруду, пилу і старого покриття, яке відшарувалося. Потім обробити стелю антисептиком для мінеральних поверхонь концентрат 1:4 Farbex, щоб запобігти впливу вологи і грибка. Якщо поверхня має дефекти чи недоліки зашпаклювати їх шпаклівкою. Наступним етапом йде ґрунтування. У цьому випадку добре використовувати ґрунтовку глибокого проникнення Superbase Farbex, зміцнить та максимально вирівняє всмоктувальну здатність поверхні. Якщо площа велика можна використовувати ґрунтовку-концентрат глибокого проникнення Superbase 1:4 Farbex, яка розбавляється чистою водою в співвідношенні, що зазначене на етикетці.

Спочатку пофарбувати важкодоступні місця пензлем. Розпочинати фарбування з дальньої частини кімнати по напряму падіння світла і поступово рухатися до дверей. Розподіляти фарбу рівномірними рухами послідовно і плавно. Не натискати сильно на валик та сповільнюватися біля країв стелі. Рекомендуємо наносити два тонкі шари фарби замість одного густого, щоб забезпечити рівномірне покриття.


18.02.2019