7 простих порад для ідеального фарбування стін

7 простих порад для ідеального фарбування стін


Оформлення стін – обов’язковий етап у дизайні кімнати. І не важливо, робити ви ремонт у новій квартирі чи вирішили просто оновити інтер’єр. Найшвидший спосіб перетворити кімнату – пофарбувати стіни.

Ми підготували 7 кроків, які стануть для вас детальною інструкцією під час фарбування стін. Не в залежності від того, новачок ви чи майстер з досвідом. Рекомендуємо притримуватися послідовності, описаної нижче.

1: ПІДГОТОВКА СТІНИ ДО ФАРБУВАННЯ

Перед фарбуванням стіна повинна бути рівною, чистою та сухою.

Якщо на стіні наклеєні шпалери під фарбування, їх достатньо витерти від пилу губкою та дати висохнути.

Звичайні шпалери перед фарбуванням необхідно прибрати. Очистити стіну та зашпаклювати тріщини, вм’ятини та інші нерівності. Для цього підійде фінішна акрилова шпаклівка Farbex. Після шпаклювання, стіну необхідно поґрунтувати. Ґрунтовка зміцнить основу, зменшить витрату фарби та збільшить термін служби покриття. Сильно поглинаючу поверхню  краще поґрунтувати ґрунтовкою-концентратом Farbex.

Раніше пофарбовану стіну також необхідно підготувати – очистити від старого неміцного покриття та витерти від пилу.

2: ВИБІР ФАРБИ ТА КОЛЬОРУ

Для фарбування стін в кімнатах гарно підходить інтер’єрна водоемульсійна фарба. Вона має декілька переваг:

  • без різкого запаху;
  • колорується в необхідний колір;
  • стійка до миття;
  • швидко висихає.

Від кольору стін залежить наскільки комфортно та затишно ви будете почувати себе вдома. Певні відтінки можуть візуально збільшити або ж звузити простір кімнати. Не поспішайте фарбувати стіни відразу в вибраний колір, навіть якщо ви впевнені, що знайшли «свій» відтінок. У каталозі відтінків ваш колір виглядає і сприймається по-іншому, ніж на великій стіні. Також на сприймання впливає не тільки розмір, але й освітлення. Можна придбати декілька заколорованих зразків фарби та нанести їх відразу на частину стіни або лист гіпсокартона і прикласти його до стіни. Так ви побачите, як виглядає відтінок у вашому інтер’єрі прі різному освітленні та в різний час доби.

3: ВИБІР ІНСТРУМЕНТУ

Для фарбування стіни знадобиться пензель, валик та кюветка. Пензель потрібен для фарбування кутів, стиків та дрібних деталей. Основну площу фарбуємо валиком. Необхідно взяти валик із середньою довжиною ворсу. Краще всього підійде girpaint. Якщо валик новий перед фарбуванням змочіть його у воді, відіжміть та знову обполосніть водою. Так ви позбудетеся ворсинок, які випадають та можуть залишитися на стіні під час фарбування. Для зручності нанесення інтер’єрної фарби валиком можна скористатися телескопічною ручкою.

4: ПІДГОТОВКА КІМНАТИ ПЕРЕД ФАРБУВАННЯМ СТІН

Перед початком робіт необхідно підготувати кімнату: винести усі меблі та накрити підлогу. Малярною стрічкою захистити багети, розетки, дверні коробки, віконні рами, підлогові плінтуси та інші дрібні деталі. Це дозволить уникнути випадкового фарбування цих елементів. Також малярна стрічка створить чітку межу при фарбуванні двох або більше кольорів. Підвіконня, радіатори опалення можна захистити плівкою.

5: НАНЕСЕННЯ 1-ГО ШАРУ ІНТЕР’ЄРНОЇ ФАРБИ

Перед фарбуванням обов’язково ретельно перемішайте фарбу. Починайте фарбувати з важкодоступних місць: верхньої та нижньої частини стіни, кутів, навколо розеток, вимикачів та інших місць. Краще всього це зробити пензлем.

Якщо ви правша, починайте з правого верхнього кута, маляр лівша починає з лівого верхнього. При фарбуванні валиком фарбу необхідно наносити хрестоподібними рухами. Такий метод дасть змогу не залишити пропусків та приховати полоси, сліди валика та інше. Потім шар необхідно вирівняти рухами валика зверху-вниз. Фарбувати стіну необхідно вузькими смугами, щоб встигнути пофарбувати й нижню частину стіни до висихання фарби. При використанні телескопічної ручки  фарбувати необхідно вниз, вгору та знову вверх.

Враховуйте температуру в кімнаті, коли фарбуєте стіни. Оптимальна температура від +5 до +35. Також у кімнаті не повинно бути протягів під час фарбування та висихання фарби.

6: НАНЕСЕННЯ 2-ГО ШАРУ ІНТЕР’ЄРНОЇ ФАРБИ

Другий шар необхідно наносити після повного висихання першого. Час висихання можна знайти на етикетці. У середньому час висихання інтер’єрної фарби складає 1-2 години. Другий шар наноситься такою ж технологією, як і попередній.

7: ФІНІШНІ РОБОТИ

Малярну стрічку та захисну плівку прибирайте відразу після фарбування стін. А також не забудьте вимити весь інструмент.

Ці покрокові поради допоможуть вам правильно підготувати та пофарбувати стіни. Для своєї роботи вибирайте завжди якісні матеріали та насолоджуйтесь результатом.

 




25.08.2021