Чим пофарбувати стелю?

Чим пофарбувати стелю?

Робите ви глобальний ремонт чи просто вирішили оновити інтер’єр вам доведеться задуматися про обробку стелі. Адже вона є невід’ємною частиною приміщення і від неї залежить загальний вигляд інтер’єру. Незважаючи на те, що сучасний ринок пропонує безліч варіантів для оформлення стелі, найпопулярнішим і найпоширенішим є фарбування – це недорогий і легкий варіант обробки. Вибираючи цей варіант, у споживачів виникає питання: «Чим пофарбувати стелю?». Купівля фарби є відповідальним етапом, адже від неї залежить довговічність та фінішний результат не лише стелі, а й кімнати загалом.

Головні критерії фарби для стелі

Зручніше всього використовувати для фарбування стелі водоемульсійні інтер’єрні фарби. Зазвичай вони поділяються на фарбу для стін та стелі та спеціалізовану, яка призначена тільки для фарбування стелі. Не залежно від того, спеціалізований цей матеріал для стелі чи ні, він повинен відповідати наступним критеріям:

 1. Відмінна білизна.
 2. Покривна здатність.
 3. Ступінь розбризкування.

Про ці властивості ви можете дізнатися прямо з етикетки.

Чим пофарбувати стелю на кухні

Вибір покриття для фарбування стелі на кухні залежить від матеріалу основи. Розглянемо найпопулярніші з них.

Дерев’яна стеля на кухні

Під час вибору продукту для фарбування дерев’яної стелі на кухні необхідно у першу чергу вирішити бажаєте ви зберегти структуру дерева чи приховати її. Якщо для вас важливий натуральний ефект дерева – підійде деревозахисний засіб. Він не тільки підкреслює природню красу деревини, але і надає захист їй від вологи, цвілі, грибку та інших негативних впливів. Якщо бажаєте надати легкий відтінок, додати насиченості, деревозахисні засоби продаються у готових кольорах.

Пофарбувати дерев’яну стелю, у випадку якщо вам не обов’язково зберегти структуру дерева, можна будь-якою інтер’єрною фарбою. Перед фарбуванням дерево необхідно обробити деревозахисною ґрунтовкою . Саме так ви зможете захистити його від негативних впливів (комах, грибкових захворювань). Інтер’єрна фарба допоможе вам приховати невеликі дефекти структури деревини. Частіше за все, вона продається у білому кольорі, але отримати необхідний відтінок дуже легко. Тому ви зможете вибрати колір, який підкреслить ваш дизайнерський задум. Під час вибору покриття для дерев’яної стелі на кухні, також варто звернути увагу на ступінь блиску. Матовий ефект приховає незначні нерівності дерев’яної стелі, у свою чергу глянцевий – підкреслить.

Гіпсокартона стеля на кухні

Відразу фарбувати гіпсокартону стелю на кухні це не кращий варіант. Правильніше буде його спочатку зашпаклювати. Шпаклівка приховає шви та елементи кріплення. Перед фарбуванням необхідно шпаклювати всю поверхню, а не окремі ділянки. Різне поглинання поверхні гіпсокартону та шпаклівки після фарбування може призвести до виникнення плям, а для виправлення знадобиться нанесення додаткових шарів. Для таких робіт підійде фінішна шпаклівка . Далі можна переходити до фарбування стелі. Для фарбування гіпсокартоної стелі підійде водоемульсійна інтер’єрна фарба. Хоч стеля і вважається поверхнею, яка не часто забруднюється, на кухні бувають різні ситуації. Тому під час вибору варто звернути увагу на скільки фарба стійка до мокрого стирання. У такому випадку також необхідно брати до уваги ступінь блиску, від цього фактору також залежить на скільки добре буде митися покриття: матове – важко миється, глянцеве – легше.

Мінеральна стеля на кухні

Технологія фарбування мінеральної стелі на кухні така ж, як і гіпсокартону. Мінеральна стеля без додаткової обробки буде сильно поглинати водоемульсійну фарбу. Витрата матеріалу буде дуже великою, і ви не зможете досягти однорідного відтінку на стелі. Тому спочатку мінеральну стелю необхідно зашпаклювати, а потім заґрунтувати і пофарбувати акриловою чи латексною фарбою.

Для фарбування стелі відмінними варіантами стануть наступні латексні матеріали:

 1. Silk Touch 1
 2. Silk Touch 3
 3. Silk Touch 7

Вони всі з першим класом стійкості до миття, тому різні забруднення на стелі будуть відмиватися без особливих труднощів. Їх різниця лиш у ступеню блиску: Silk Touch 1 створює глибокоматове покриття, Silk Touch 3 – матове,  Silk Touch 7 – шовковисто-матове.

Як відмиваються забруднення від інтер’єрної фарби з різним ступенем блиску ви можете подивитися у цьому відео:  https://www.youtube.com/watch?v=2PY4UIDLPIA&t

Чим краще пофарбувати стелю у кімнаті

Відразу дати відповідь на питання «Чим краще пофарбувати стелю у кімнаті?» неможливо, тому що все залежить від матеріалу, з якого зроблена стеля.

Які матеріали можуть використовуватися для стелі:

 1. Дерево.
 2. Гіпсокартон.
 3. Бетон чи мінеральна основа.

Вибір покриття для дерев’яної стелі у кімнаті нічим не відрізняється від вибору для кухні. Бажаєте підкреслити структуру дерева – вибирайте деревозахисні засоби. Деревозахисні засоби ви можете зустріти декількох видів: акрилові або алкідні.

У акрилових переваг більше, ніж у алкідних. Наприклад, покриття акрилових ДЗС набагато міцніші, ніж у алкідних. До того ж, вони не мають різкого токсичного запаху, тому відмінно підійдуть для фарбування стелі, під час роботи ви не відчуєте дискомфорту. Перевага алкідного засобу лише низька ціна.

Матеріали нашого асортименту, які підкреслять та збережуть структуру деревини:

Ці засоби захистять вашу дерев’яну стелю від грибкових захворювань та різних шкідників, а широка палітра кольорів не обмежить ваші дизайнерські рішення.

Якщо ви не бажаєте зберегти структуру, а бажаєте певний відтінок – тоді вибирайте фарбу для стелі.

Пофарбувати гіпсокартону стелю у кімнаті можна інтер’єрною фарбою з будь-яким складом: акриловою, латексною чи силіконовою. У цьому випадку основним фактором є ціна: акрилова має найнижчу ціну, а силіконова – найвищу. У кімнаті стеля не часто піддається забрудненням, тому клас стійкості не є ключовим критерієм у такому випадку. Під час вибору фарби для стелі в кімнаті, рекомендуємо вам звертати більшу увагу на ступінь блиску. Якщо ваша стеля не ідеально рівна, тоді зробіть вибір на користь матової або глибокоматової фарби. Завдяки тому, що матовий ефект вбирає світло, він має властивість приховувати невеликі дефекти. Також він може відмінно виглядати у тому випадку, якщо у вас маленьке приміщення та низька стеля. Матова ступінь блиску візуально підніме стелю і тим самим зробить кімнату трішки більшою. Глянцева – навпаки, зменшить візуально приміщення та підкреслить дефекти.

Мінеральну основу на стелі краще пофарбувати акриловою або латексною фарбою.

Білосніжна фарба Brilliant White від Farbex – відмінне рішення для фарбування стелі у кімнаті. Висока ступінь білизни візуально освітлює приміщення та робить його більшим. Brilliant White не жовтіє з часом, тому фарбування стелі не буде відбуватися кожен рік.

Якщо стеля має багато нерівностей, як покриття, люди часто вибирають шпалери під фарбування (флізелінові). Цей вид шпалер потребує обов’язкового фарбування. Пофарбувати флізелінові шпалери на стелі можна водоемульсійною фарбою, яка підходить для таких робіт. Не рекомендуємо вам брати матеріали, які не призначені для фарбування шпалер, ви можете зіпсувати їх і вам прийдеться заново все перероблювати.

Чим пофарбувати стелю у ванній кімнаті

Фарбування стелі у ванній кімнаті вважається найбільш бюджетною обробкою. Для отримання якісного фінішного покриття на стелі краще всього взяти спеціальні фарби для приміщення з підвищеною вологістю. Пофарбувати стелю спеціальними засобами набагато дешевше, чим застосовувати кахель. Тим паче нанести її на стелю ви можете своїми руками. Для полегшення пошуку такого продукту, виробники часто вказують на етикетках «Для ванних кімнат». Такі матеріали створюють водовідштовхувальне покриття, а паропроникність дає змогу поверхні дихати. Це дуже важливо для приміщення з підвищеною вологою. У ванній часто утворюється пар, який потім перетворюється на конденсат. Паропроникність дає змогу не накопичуватись волозі у ванній, а виходити ззовні. У свою чергу це збереже приміщення від цвілі та грибку.

Акрилова фарба Wet rooms Farbex спеціально розроблена для вологих приміщень. Вона легко наноситься та не розбризкується під час нанесення. У результаті ви отримаєте матову «дихаючу» стелю с водовідштовхувальними властивостями.

Інструменти для фарбування стелі

Інструменти для фарбування стелі, нічим не відрізняються від інструментів для фарбування стін.

 1. Пензель різного розміру. Цей вид інструменту використовується для фарбування важкодоступних місць. Під час покупки пензлів необхідно звертати увагу на ворс. Для водоемульсійних фарб (акрилових, латексних, силіконових і т.д.) підходить пензель із штучного ворсу.
 2. Валик різного розміру. Якщо ви вибрали цей інструмент для фарбування стелі, тоді для комфортного нанесення вам необхідно додатково придбати телескопічну ручку. Під час вибору валику важливим критерієм є довжина ворсу. Для фарбування стелі відмінним рішенням буде валик із середнім ворсом. Він допоможе отримати рівномірне покриття за короткий час.
 3. Фарборозпилювач. Цей інструмент більше підходить для професіоналів. Не рекомендуємо вам використовувати фарборозпилювач, якщо у вас не було практики роботи з ним. У вас буде велика витрата матеріалу та ви не зможете досягти бажаного результату.

Фарбування стелі – ідеальне рішення

Фарбування стелі – це не тільки широкий асортимент різних засобів, але і ще декілька переваг:

 • ви зможете швидко змінити колір, якщо він вам набридне або частково замінити покриття, якщо воно зіпсувалося;
 • ви отримаєте оновлену стелю за короткий проміжок часу та при мінімальних витратах;
 • довговічне покриття, яке прослужить вам багато років;
 • ви обов’язково знайдете кольорове рішення, яке підкреслить вашу дизайнерський задум.

Фарбування стелі – не тяжкий процес, а ось вибір матеріалу змусить вас трішки потрудитися. Але чим краще та правильніше матеріал ви оберете, тим легше буде фарбування стелі та вона довше слугуватиме вам. Якщо у вас ще залишилось питання «Чим пофарбувати стелю?», зателефонуйте нашому технічному консультанту та він обов’язково допоможе вам його вирішити.


12.08.2022