Як наносити латексну фарбу

Як наносити латексну фарбу


Латексні фарби швидко завоювали популярність на ринку інтер’єрних фарб. А все тому, що вони зручні у нанесені і мають ряд унікальних властивостей. Як же наносити латексну фарбу, які для цього потрібні інструменти, та які головні переваги латексної фарби – читайте у цій статті.

Особливості та переваги латексної фарби

Латексна фарба отримала свою назву через свої властивості, які відрізняють її від звичайних інтер’єрних фарб.  Вона теж має водну основу, що робить її безпечною у використанні.

Переваги:

  1. Немає різкого запаху.
  2. Короткий час висихання (не більше 1 години).
  3. Має гарну адгезію.
  4. Має високу покривну здатність.
  5. Стійка до зносу, вигорання і жовтіння.
  6. Стійка до інтенсивного миття.
  7. Зберігає свій оригінальний вигляд протягом тривалого часу.
  8. Колорується у багато відтінків.
  9. Забезпечує гладке і рівномірне покриття на стінах.
  10. Приховує незначні недоліки і дефекти поверхні.

Латексна фарба підходить для нанесення на мінеральні (штукатурка, шпаклівка, цегла, бетон), гіпсові, дерев’яні поверхні, а також шпалери на паперовій і скловолокнистій основі.

Не підходить для фарбування підлог, дверей та меблів!

Її можна використовувати для первинного та ремонтного фарбування стін і стель із високим експлуатаційним навантаженням: дитячих кімнатах, медичних, дошкільних та навчальних закладах, житлових та адміністративних приміщеннях, торгово-розважальних закладах та промислових приміщеннях.

Латексні фарби відрізняються за ступенем блиску:

Загальні поради по нанесенню латексної фарби

  1. Підготовка поверхні. Видалити пил, бруд, старе неміцне покриття або інші забруднення. Пам’ятайте, поверхня, на яку ви плануєте нанести фарбу, має бути чиста і суха. Детальніше дізнатися про Підготовку стін перед фарбуванням можна у нашій статті.
  2. Захист ділянок, що не потребують фарбування. Підлогу і меблі, можна накрити плівкою, щоб уникнути потрапляння фарби, а плінтуса, панелі та інші поверхні можна заклеїти малярною стрічкою.
  3. Ґрунтування. Для зміцнення основи, вирівнювання поглинальної здатності та покращення адгезії, поверхню обробити ґрунтовкою глибокого проникнення Farbex або ґрунтом-концентратом 1:10  Maxima.
  4. Підготовка фарби. Добре перемішати фарбу перед використанням. Латексна фарба досить густа, тому при необхідності додайте невелику кількість води (не більше 10% від ваги фарби). Вливати воду треба поступово і постійно перемішувати.
  5. Колорування. Колорується ручним способом з використанням пігментного концентрату Farbex Color, інших водних колорувальних паст або машинним способом за каталогами кольорів NCS та ін.
  6. Фарбувальні роботи проводити за температури повітря та робочої поверхні від + 10 °С до + 35 °С та відносної вологості повітря не більше 80 %.
  7. Наносити фарбу в 1-2 шари пензлем, валиком або фарборозпилювачем.
  8. Починати фарбування з кутів, а потім переходьте до більших площ. Рухатися рівномірно і послідовно, намагаючись уникнути видимих плям. Другий шар наносити лише після повного висихання першого. Час висихання одного шару становить не більше години, однак наступний краще наносити через 2-4 години.
  9. Після закінчення робіт, інструмент ретельно промити водою, не допускаючи засихання.

Інструменти для фарбування

Вибір інструменту залежить від типу поверхні. Для великих поверхонь зі складними деталями можна використовувати фарборозпилювач. Він наносить фарбу тонким шаром і рівномірно покриває велику площу без видимих слідів, на відміну від пензля або валика. Також для нанесення фарби на великі поверхні підходить широкий валик. Якщо поверхня гладка варто обрати валик з коротким ворсом, тоді як валики з довгим ворсом підходять для грубих чи текстурних поверхонь.  Пензлі використовуються для точкового нанесення фарби або для роботи у важкодоступних місцях, таких як кути, місце біля плінтуса чи розетки.

Догляд за поверхнею пофарбованою латексною фарбою

Плями від їжі, напоїв, брудних або жирних рук, сліди від малювання – це невід’ємна частина експлуатації. Однак, якщо стіни були пофарбовані латексною фарбою, видалення забруднень з основи не стане проблемою. Як було зазначено вище, латексні фарби мають стійкість до миття, тому достатньо змочити губку  миючим засобом і очистити забруднену ділянку. Після цього промити її чистою водою і залишити до повного висихання.

Рекомендуємо звернути увагу на гіпоалергенну латексну фарбу LOTOS Maxima, яка містить у своєму складі віск і створює «ефект лотосу». Іншими словами, пофарбоване шовковисто-матове покриття набуває водовідштовхувальних властивостей, сприяє легшому очищенню забруднень із поверхні.

Ще одна латексна фарба, яка варта вашої уваги MEGALATEX Maxima. Вона створює на поверхні міцне матова покриття, стійке до багаторазового інтенсивного миття миючими та дезінфікуючими засобами.



Frequently asked Questions

Латексна фарба підходить для нанесення на мінеральні (штукатурка, шпаклівка, цегла, бетон), гіпсові, дерев’яні поверхні, а також шпалери на паперовій і скловолокнистій основі.

Не підходить для фарбування підлог, дверей та меблів!

Латексна фарба має високу еластичність і міцність. Завдяки правильно підібраній рецептурі, вона має відмінну покривну здатність та найвищий клас стійкості до миття. Тому всі забруднення легко змиються водою.

Наносити фарбу в 1-2 шари пензлем, валиком або фарборозпилювачем.

Фарбувальні роботи проводити за температури повітря та робочої поверхні від + 10 °С до + 35 °С та відносної вологості повітря не більше 80 %.

Обирати латексну фарбу можна залежно від ступеню блиску, який ви хочете отримати на поверхні:

Або від приміщення, яке потрібно фарбувати.


09.06.2023