Підготовка стін перед фарбуванням

Підготовка стін перед фарбуванням


Фарбування стін – простий і ефективний спосіб оновити дизайн інтер’єру або зробити повне перевтілення кімнати.

Розглянемо ряд кроків, які допоможуть якісно підготувати стіни перед фарбуванням:

Перший етап – облаштування приміщення.

На цьому етапі завдання – максимально звільнити кімнату від меблів і техніки, прибрати килими та інші предмети. Ті речі, які винести з кімнати не можливо, накрити малярною плівкою, дрібні деталі (розетки, вимикачі і т.д.) заклеїти малярною стрічкою (схожа на скоч, але не залишає після себе липких слідів), та укрити підлогу аби захистити її поверхню від контакту із шпаклівкою, ґрунтовкою чи фарбою.

Якщо на стінах поклеєні шпалери, їх необхідно зняти. Для цього слід попередньо намочити шпалери водою, або застосувати спеціальний засіб для зняття шпалер.

Другий етап – підготовка поверхні перед вирівнюванням

  1. Нефарбовані стіни

Нові, нефарбовані стіни, які раніше були оштукатурені, слід очистити від різних забруднень та згладити ті ділянки, що мають нерівномірну структуру поверхні. Для цього можна використати, пемзу, шпатель або механічну щітку. Вони зроблять поверхню більш рівною.

Важливо: якщо поверхня має нерівномірний колір, вицвіли місця і плями, це може бути показником цвілі або грибка. Аби впевнитися треба зняти частину покриття з того місця, яке викликає сумніви, і оцінити. Якщо це просто верхній шар, то зняти його і застосувати антисептик (Антисептик для мінеральних поверхонь Farbex), якщо зміни проникли в глиб поверхні – звернутися до фахівців.

  1. Фарбовані стіни

Стіни, які раніше були пофарбовані вапняною або крейдяною фарбою спочатку треба очистити від старої фарби (Як це зробити читайте тут). Якщо стіна була пофарбована фарбою на водно-дисперсійній основі, то для того аби зрозуміти, що фарбу треба видаляти можна провести наступний тест. Наклеїти клейку стрічку на пофарбовану поверхню і різким рухом її відірвати. Якщо фарба залишається на стрічці, значить стіна потребує очищення. Якщо фарба добре тримається і не потріскалася, то приступаємо до процесу очищення від жиру, пилу і інших забруднень. Потім, очищену поверхню промиваємо теплою водою і залишаємо до повного висихання.

Третій етап – вирівнювання стін

Розрізняють дві основні техніки вирівнювання стін: вологе вирівнювання (шпаклівка і штукатурка) та сухе вирівнювання (кріплення гіпсокартону). Щоб визначити, яку техніку вирівнювання застосувати треба відштовхуватися від наступних показників:

– нерівність (дефект) не перевищує 1 см – вирівнювання шпаклівкою;

– нерівність (дефект) від 3 см до 5 см – вирівнювання штукатурною сумішшю;

– нерівність (дефект) від 5 см – використовувати гіпсокартон.

Нанесення шпаклівки

Для обробки мінеральної поверхні перед фарбуванням застосовують стартову шпаклівку і фінішну шпаклівку (Шпаклівка фінішна акрилова Farbex).

Перед нанесенням шпаклівки, на очищену поверхню наносимо ґрунтовку. Вона зміцнить основу і підвищить адгезію перед шпаклівкою. Звертаємо вашу увагу на ґрунтовку глибокого проникнення «Super Base» Farbex.

Нерівності та глибокі пошкодження вирівнюють стартовою шпаклівкою, а вже після цього наносять шпаклівку для фінішної обробки. Не залежно від того, яку шпаклівку застосовувати для робити використовують великий і маленький шпатель. Великим шпателем розподіляєте суміш по ділянці стіни, а маленьким – наносите шпаклівку на великий шпатель.

Нанесення штукатурки

Стіни, які мають більш видимі нерівності і механічні пошкодження вирівнюють штукатуркою. Перед початком цього етапу, наносимо ґрунтовку. Можна використати ґрунтовку глибокого проникнення «Super Base» Farbeх, або застосувати ґрунтовку-концентрат глибокого проникнення «Super Base 1:4» Farbex.

Ґрунтовка водно-дисперсійна акрилова «Super Base» Farbex Ґрунтовка-концентрат водно-дисперсійна акрилова глибокого проникнення «Super Base 1:4» Farbex
Ґрунтовка водно-дисперсійна акрилова «Super Base» Farbex Ґрунтовка-концентрат водно-дисперсійна акрилова глибокого проникнення «Super Base 1:4» Farbex
Застосовується для укріплення та поліпшення адгезії різних поверхонь. Застосовується для укріплення пористих, сильно поглинаючих поверхонь та поліпшення адгезії.

 

Перед нанесенням штукатурки по стіні розміщують маяки, по яких і рівняють поверхню. Для їх встановлення знадобиться рівень і натягнута нитка. Особливу увагу звертайте на кути кімнати, під час розміщення маяків, кути мають бути прямими. Наноситься штукатурка кельмою або спеціальним ковшем, як тільки шар схопився, його затирають дерев’яною чи полімерною теркою. Після висихання штукатурки, поверхню покривають тонким шаром фінішної шпаклівки.

Кріплення гіпсокартону

Вирівнювання стін гіпсокартоном – це швидкий і відносно бюджетний спосіб зробити стіни рівними. Також цей спосіб допомагає заховати різні комунікації (труби, електричну проводку) чи теплоізоляційний матеріал із основною стіною.

Розрізняють два методи вирівнювання стін:

Каркасний метод не потребує очищення і вирівнювання основи. Достатньо звести каркас, провести під ним комунікації чи встановити теплоізоляційний матеріал і почати установку листів гіпсокартону. Завершаємо роботу шпаклівкою швів і шапочок саморізів.

Безкаркасний метод потребує очищення стін від старої штукатурки, обробки їх антисептиком і нанесення ґрунтівки. По завершенню цих етапів приступаємо до розмітки і монтажу гіпсокартонних листів.

Безкаркасний метод передбачає кріплення гіпсокартону на спеціальний клей, який наносять безпосередньо на лист гіпсокартону. При цьому тип склеювання може бути:

  • Суцільний –  якщо поверхня стіни не має видимих відхилень. Шар суміші наносять на всю поверхню плити i вирівнюють зубчастою теркою або шпателем із зубцями довжиною 10 мм.
  • Периметрально-маяковий –  якщо поверхня стіни має нерівності до 10 мм. Маяки з розчинової суміші діаметром близько 100 мм (5-6 маяків) рівномірно розподіляються в центральній частині листа на 2/3 її поверхні. Крім цього, розчинову суміш наносять ще й по периметру листа смугами, що розташовуються на відстані 20 мм від її країв. Смуги повинні мати розриви, щоб при наклеюванні листа не утворювались повітряні пробки.

Важливо слідкувати аби лист лягав рівномірно, тому рекомендується починати вирівнювання з кута стіни. Після монтажу листів, обробляємо шви і шапочки саморізів шпаклівкою.

Після висихання шпаклівки на швах і шапочках саморізів, очищаємо ці місця від пилу, а потім покриваємо всю поверхню фінішною шпаклівкою.

Четвертий етап – шліфування

Після висихання шпаклівки, її потрібно зашліфувати за допомогою терки з наждачним папером. Пам’ятайте, що фарби не люблять пил, тому якість знепилення поверхні може вплинути на результат фарбування взагалі. Для знепилення можна використати щітку або вологу ганчірку. Вологий метод потребує висихання.

П’ятий етап – ґрунтування

Ґрунтування чи не найважливіший етап підготовки стін перед фарбуванням. Він вливає на те, як буде виглядати і триматися фарба. Ґрунт глибоко проникає і зміцнює основу покриття, збільшує адгезію будівельних матеріалів до основи, знижує витрату фарб і збільшує термін слугування покриття. (стаття навіщо ґрунтувати стіни). Для нанесення можна використати щітку або пензель для важкодоступних місць.

Після висихання ґрунтовки можна приступати до нанесення фарби.

Дотримуйтесь всіх етапів підготовки стін перед фарбуванням і насолоджуйтеся якісним результатом.




27.10.2022