Як видалити фарбу з металу?

Як видалити фарбу з металу?


Перед фарбуванням металу, його необхідно підготувати. Одним із етапів підготовки металу є видалення старого покриття.

Видалити  старий шар фарби з металу можна декількома способами:

  1. Механічним.
  2. Термічним.
  3. Хімічним.

Після ознайомлення з цією статей, ви будете точно знати, який із методів вам використати у своїй роботі.

Механічний

Видалити старе покриття з металу механічним способом важче та довше всього, але не дивлячись на це він залишається найпопулярнішим. Простіше всього таким способом видалити фарбу, яка вже відлущується від конструкції. Він включає в себе віддалення старого покриття за допомогою наждачного паперу, скребка або металевої щітки. Також можна використовувати спеціальну насадку на дриль або болгарку. Для того, щоб якісно видалити стару фарбу з металу починайте роботу з наждачного паперу крупного зерна або більш жорсткішої щітки, а після – дрібним зерном чи м’якішою щіткою. Це дозволить прискорити процес видалення старого покриття. Для того, щоб було менше пилу, перед початком робіт, змочіть конструкцію водою.

Ще один інструмент, який допоможе механічно видалити стару фарбу з металу – спеціальна піскоструминна установка. Під час цього процесу фарба відшліфовується під сильним тиском води або повітря у суміші з металевим піском або іншим наповнювачем.

Термічний

Фарбу можна видалити не тільки механічним способом, але також і за допомогою нагрівання. Для цього використовують фен гарячого повітря (будівельний фен). Спочатку нагрівають невелику ділянку металевої поверхні, через це покриття стає еластичним і нагадає пластилін. Після цього його легко зняти за допомогою металевого шпателя. Для цього способу краще всього знайти собі партнера, щоб один нагрівав фарбу, а другий знімав. Так процес буде більш швидким та ефективним.

Хімічний

Простіший та зручніший спосіб зняти фарбу з металевої поверхні, на наш погляд – використовувати спеціальний хімічний засіб для видалення старого лакофарбового покриття. Розчинники та змивки бувають різних видів: рідкі, гелеві та порошок, який необхідно розчинити у воді або аерозольні. Для видалення старої фарби достатньо нанести вибраний засіб на покриття та зачекати на час, який рекомендує виробник. За такого способу стара фарба набухає, почне тріскатись і відшаровуватись від металу. Після цього її легко буде зняти шпателем.

Під час роботи не забувайте про свою безпеку. Використовуйте рукавиці, респіратор і захисні окуляри.

Усі ці 3 способи ефективні, вони мають свої переваги та недоліки. Тому вибір залежить тільки від вас.




25.11.2021