Як пофарбувати гаражні ворота

Як пофарбувати гаражні ворота

Фарбування гаражних воріт – це перш за все захист металу від корозії та негативного впливу атмосферного середовища, і як додатковий бонус – привабливий зовнішній вигляд.

Металеві гаражні ворота як і ворота приватного будинку використовуються щодня і знаходяться під постійним впливом температури і вологи, а це з часом призводить до корозії металу. Щоб визначити, чи потрібно фарбувати гаражні ворота, достатньо провести візуальну оцінку. Якщо на поверхні є явно видимі сліди іржі, лущення фарби чи відшарування – значить час оновлювати покриття.

Вибір фарби для гаражних воріт

Особливості експлуатації гаража, диктують характеристики, яким має відповідати фарба для воріт:

 1. Бути стійкою до атмосферних впливів: перепадів температур, УФ-випромінювань, тощо.
 2. Мати хорошу адгезію (зчеплення) з поверхнею.
 3. Мати гарну покривну здатність.
 4. Забезпечувати захист металевих поверхонь від корозії.
 5. Володіти водовідштовхувальними властивостями.
 6. Створювати міцне покриття до механічних навантажень.
 7. Бути стійкою до машинних масел, бензину або розчинників.

Додатково, радимо звертати увагу на термін дії захисних властивостей, який зазначає виробник на етикетці.

Опираючись на всі вищезазначені пункти, найкращим варіантом для фарбування гаражних воріт є ґрунт-емаль швидковисихаюча Maxima. Вона призначена для антикорозійного захисту і декоративного фарбування металоконструкцій промислового призначення, технологічного обладнання, сільськогосподарської техніки, двигунів, мостів, дорожніх огороджень, а також для дерев’яних, бетонних та інших поверхонь зовні і всередині приміщень. Ґрунт-емаль забезпечує надійний захист металу за рахунок антикорозійних добавок. Окрім цього вона здатна зберігати свої захисні властивості до 10 років.

Також звертаємо вашу увагу на емаль антикорозійну по металу 3 в 1 Maxima гладку. Вона об’єднує в собі адгезійну ґрунтовку, захист від корозії та фінішну емаль. Утворює на поверхні гладку антикорозійну плівку, яка захищає метал від дії вологи і повітря та утворення іржі.

Металеві поверхі, що фарбуватимуться ґрунт-емаллю швидковисихаючою Maxima та емаллю антикорозійною по металу 3 в 1 Maxima гладкою, не потребують попереднього ґрунтування.

Як підготувати поверхню перед фарбування

Наголошуємо, що якісна підготовка поверхні – це запорука успішного результату фарбування будь-якої поверхні, і гаражні ворота тут не виключення. Якщо приділити підготовці максимальну увагу, то сам процес фарбування пройде легко і швидко, а покриття не потрібно буде змінювати до 10 років.

Для початку, треба очистити поверхню від пилу, бруду, різних забруднень та старого лакофарбового покриття. Стару фарбу можна видалити хімічною змивкою, ручним механічним шляхом, за допомогою:

 • щітки по металу;
 • шуруповерта із насадкою у вигляді щітки;
 • болгарки із відповідною насадкою;

Або абразивним струменевим очищенням (min ступінь Sa2½). Якщо буде потреба, після очищення виконати шліфування за допомогою наждачного паперу. Цей етап потрібний для отримання необхідної шорсткості. Далі можна приступати до знежирення поверхні. Для цього етапу рекомендуємо звернути увагу на розріджувач універсальний Maxima.

Залежно від обраної фарби, поверхні можуть ґрунтуватися або ні. Однак процес ґрунтування потрібен для забезпечення максимальної експлуатаційної стійкості металу. Тому якщо вам потрібний надійний захист рекомендовано застосовувати ґрунт антикорозійний швидковисихаючий Maxima.

Фарбування гаражних воріт ґрунтом-емаллю швидковисихаючою Maxima

Ретельно перемішайте ґрунт-емаль перед використанням.  За необхідності її можна розбавити розріджувачем універсальним Maxima.

Наносити ґрунт-емаль можна пензлем, валиком або фарборозпилювачем в 2 шари. Наступний шар наносити не пізніше, ніж через 1 годину.

Фарбувати за температури повітря та робочої поверхні від +10 ºС до +35 ºС та відносній вологості повітря не більше 80 %.

Не наносити ґрунт-емаль під впливом прямих сонячних променів, сильного вітру та атмосферних опадівПісля нанесення покриття не повинно піддаватися впливу атмосферних опадів протягом 24 годин.

Очистити інструмент розріджувачем і після промити теплою водою з миючим засобом.

Вже через 5-7 днів покриття висихає до стану, коли його можна експлуатувати. Однак повне затвердіння відбувається через 14 днів після фарбування, іншими словами через 2 тижня покриття повністю набуває своїх фізико-хімічних властивостей.Frequently asked Questions

 1. Очищення поверхні від забруднень і старого покриття.
 2. Шліфування.
 3. Знежирення поверхні.
 4. Нанесення ґрунту антикорозійного швидковисихаючого Maxima.
 5. Нанесення 1 шару ґрунту-емалі швидковисихаючої Maxima.
 6. Нанесення 2 шару ґрунту-емалі швидковисихаючої Maxima.

Для гаражних воріт, рекомендується обирати класичні «позачасові» відтінки: сірий, коричневий, графіт, темно-зелений або чорний. Також ви можете відштовхуватися і від кольорової стилістики вашого фасаду.  Ґрунт-емаль швидковисихаюча Maxima має 13 готових кольорів, тож ви можете проекспериментувати: білий, жовтий, помаранчевий, червоний, вишневий, темно-коричневий, зелений, темно-зелений, синій, сірий, графіт, чорний, чорний матовий.


01.05.2023